Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пекер Жан-Клод (н. 10.V.1923 р.)

 

Peker 

Французький астроном Жан-Клод Пекер народився 10 травня 1923 р. у м. Реймс. Здобув вищу освітув Гренобльському університеті, а також у Вищій нормальній школі в Парижі. Протягом 1946—1952 рр. працював у Національному центрі наукових досліджень. У 1952—1955 рр. викладав фізику в університеті Клермон-Феррана. Упродовж 1955—1965 років — співробітник Паризької обсерваторії. З 1962 р. до 1969 р. очолював обсерваторію в Ніцці. У 1964—1988 рр. — також професор теоретичної астрофізики Колеж-де-Франс. У 1972—1978 роках — директор Астрофізичного інституту Національного центру наукових досліджень у Парижі.

 

Галузь наукових досліджень Жана-Клода Пекера — зоряні атмосфери, міжзоряне середовище, еволюція галактик, космологія. Розглянув різні питання з фізики зоряних атмосфер (теорія переносу випромінювання, утворення неперервного і лінійчастого спектрів тощо). Побудував моделі атмосфер зір різних спектральних класів. На основі теоретичних досліджень пояснив спектральні особливості різних типів нормальних і пекулярних зір. Виконав розрахунки моделей протозоряних хмар з метою вивчення їхньої еволюції і утворення з них навколозоряних оболонок.

 

Розглянув взаємодію випромінювання з міжзоряними пилом і газом і вплив такої взаємодії на еволюцію Галактики. Розробляв теорію не космологічного червоного зміщення ліній у спектрах різних небесних тіл (Сонця, зір, квазарів, галактик), пояснюючи його непружною взаємодією між фотонами з не нульовою масою.

 

У 1964—1967 рр. — генеральний секретар Міжнародного астрономічного союзу. Президент французького Національного комітету з астрономії (1970—1973) і Французького астрономічного товариства (1973—1976).

 

На честь науковця названо астероїд 1629 Пекер.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1