Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пензіас Аллан Арно (н. 26 квітня 1933 р.)

 

Penzias 

Американський фізик-експериментатор, радіофізик і астроном Арно Аллан Пензіас народився 26 квітня 1933 р. в Мюнхені (Німеччина). З 1940 р. мешкає в США. Здобув (1958) вищу освіту в Колумбійському університеті. З 1961 р. працював в Лабораторії Белл-Телефон Голмделі (Нью-Джерсі), де з 1972 р. очолював відділ радіофізичних досліджень. З 1967 р. викладає в Принстонському університеті (з 1972 р. — професор) і в університеті штату Нью-Йорк у Стоун-Брук (професор з 1974 року).

 

Галузь наукових інтересів Арно Пензіаса — радіоастрономія. Вивчаючи проблеми радіозв’язку через штучні супутники Землі, відкрив (разом з Робертом Вільсоном) у 1965 р. космічне мікрохвильове фонове випромінювання (Нобелівська премія за 1978 рік).

 

Відкрив (1973) дейтерій у космічному просторі. Виконував радіоастрономічні дослідження молекул в міжзоряному просторі, вивчав відмінності ізотопного складу молекул на Землі та в міжзоряному газі, структуру міжзоряних молекулярних хмар.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1