Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Перек Любош (н. 26.VII.1919 р.)

 

Perek 

Чеський астроном Любош Перек народився 26 липня 1919 р. у Празі. Здобу вищу освіту в Празькому університеті. Протягом 1946—1956 рр. працював в університеті Масарика. Упродовж 1956—1974 рр. співробітник Астрономічного інституту Чехословацької академії наук у Празі (завідувач відділу зоряної астрономії в 1956—1967 рр., директор інституту в 1968—1974 роках). У 1975—1980 рр. очолював відділ у справах космічного простору в секретаріаті ООН. З 1980 р. — співробітник Астрономічного інституту Чехословацької АН.

 

Галузь наукових інтересів Любоша Перека — зоряна динаміка, планетарні туманності. Розробив моделі розподілу мас зір і газу в Галактиці, досліджував рухи зір в Галактиці. Склав (1967) разом з Любошем Когоутеком каталог і атлас планетарних туманностей. Виконав низу досліджень з проблем вивчення та освоєння космічного простору.

 

Протягом 1967—1970 рр. — генеральний секретар Міжнародного астрономічного союзу. Віце-президент Міжнародної ради наукових союзів (1968—1970) і президент Міжнародної астронавтичної федерації (1980—1981).

 

На честь науковця названо астероїд 2900 Любош Перек.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1