Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Перрайн Діллон Чарлз (28.VII.1867 — 21.VI.1951)

 

Perrain 

Американський і аргентинський астроном Чарлз Діллон Перрайн народився 28 липня 1867 р. у м. Стенбенвілл (штат Огайо, США). Протягом 1893—1909 рр. працював у Лікській обсерваторії. Упродовж 1909—1936 років — директор Аргентинської національної обсерваторії в Кордові.

 

Галузь наукових інтересів — спостережна астрономія. Протягом 1895—1902 рр. відкрив дев’ять нових комет. Виявив розширення світної ділянки (своєрідне «світлове ехо») в міжзоряній хмарі навколо Нової Персея 1901 під час проходження світла через хмару після спалаху. Відкрив за фотознімками шостий (Гімалія, 1904) і сьомий (Елара, 1905) супутники Юпітера. Під час повернення періодичної комети Галлея в 1910 р. отримав велику серію фотографій комети й виконав докладні вимірювання її положення та яскравості. Отримав перші оцінки кількості спіральних туманностей і показав, що воно дуже велике. У 1914 р. спостерігав сонячне затемнення в експедиції в Криму.

 

На честь науковця названо (окрім комет, які він відкрив) кратер на Місяці, астероїд 6779 Перрайн.

 

Чарлз Діллон Перрайн помер 21 червня 1951 р. у м. Вілла де Тоторал (Аргентина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1