Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Петрі Метвен Роберт (15.V.1906 — 8.IV.1966)

 

 

Канадський астроном Роберт Метвен Петрі народився 15 травня 1906 р. у м. Сент-Ендрюс (Шотландія). З 1911 р. мешкав у Канаді. Здобувши (1928) вищу освіту в університеті Британської Колумбії, продовжив вивчати астрономію в Мічиганському університеті (США) й до 1935 р. працював в цьому університеті. З 1935 р. — в Доміньонській астрофізичній обсерваторії (з 1951 р. — директор) у м. Вікторія.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Петрі — зоряна спектроскопія. Під його керівництвом у Вікторії протягом 25 років було виконано спостережну програму з визначення променевих швидкостей B-зір з метою вивчення руху й розподілу зір і газу в Галактиці. Удосконалив методи визначення відстаней до гарячих зір і розробив метод визначення їхньої світності. Досліджував орбіти багатьох спектрально подвійних зір, визначив розміри, маси й світності їхніх компонентів, що дозволило уточнити залежність маса — світність для ранніх зір. Вивчав будову атмосфер пульсуючих зір за зміною їхніх променевих швидкостей. Для цього вибрав і досліджував систему ліній у спектрах зір класів від B0 до K4 і показав, що його система дозволяє отримувати променеві швидкості без систематичних помилок (Міжнародний астрономічний союз рекомендував цю систему як стандарт).

 

Розробив проекційний компаратор, що значно полегшує вимірювання променевих швидкостей. Суттєво розвинув Доміньонську астрофізичну обсерваторію (зокрема, ініціював створення 150-дюймового канадського рефлектора і очолював його будівництво). Президент Канадського королівського астрономічного товариства (1955—1956) і Тихоокеанського астрономічного товариства (1962—1964). На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Роберт Метвен Петрі помер 8 квітня 1966 р. у м. Вікторія (Британська Колумбія, Канада).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1