Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Петтіт Едісон (22.IX.1889 — 6.V.1962)

 

Pettit 

Американський астроном Едісон Петтіт народився 22 вересня 1889 р. у м. Перу (штат Небраска ). Здобувши (1911) вищу освіту в Нормальній школі, працював протягом 1911—1914 рр. викладачем у вищій школі в Міндені (Небраска). У 1914—1918 рр. працював у Вошбернському університеті (Топіка, штат Канзас) і виконував астрономічні спостереження в університетській обсерваторії, а також в Єркській обсерваторії. У 1918—1920 рр. — співробітник Єркської, а в 1920—1955 роках Маунт-Вілсонівської, обсерваторій.

 

Галузь наукових інтересів Едісона Петтіта — Сонце, планети і зорі (головно їх випромінювання). Розробив систему класифікації протуберанців за їхньою формою і типами активності. Сформулював закон, що описує рух протуберанців. Одним з перших застосував кінозйомку для вивчення протуберанців. Сконструював інтерференційний поляризаційний монохроматор для спостережень Сонця. Виконав (на початку 1920-х р.) піонерські дослідження із застосування вакуумної термопари в астрономії.

 

Виміряв (разом з С.Б. Ніколсоном) за допомогою термопари зорі всіх спектральних типів в різних довжинах хвиль (в інфрачервоному діапазоні також) і за цими даними визначив болометричні величини, температури і кутові розміри зір. Уперше (разом з С. Ніколсоном) виміряв поверхневі температури планет і Місяця й визначив швидкість охолодження поверхневого шару Місяця під час місячних затемнень, установив теплові властивості Місяця й отримав перші свідчення наявності шару пилу на його поверхні.

 

Виконавнизку візуальних, фотографічних і фотоелектричних спостережень Юпітера, Марса й подвійних зір. Відкрив Нову в сузір’ї Корми і протягом багатьох років вів спостереження за її блиском. У 1947—1954 рр. виконав фотоелектричні виміри блиску великоїкількості слабких галактик.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі.

 

Едісон Петтіт помер 6 травня 1962 р. e м. Тусон (штат Аризона).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1