Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Піацці Джузеппе (16.VII.1746 — 22.VII.1826)

 Piatztzi

 

Італійський астроном Джузеппе Піацці народився 16 липня 1746 р. в муніципалітеті Понте-ін-Вальтелліна (Північна Італія). Здобу філософську й богословську освіту в Турині й Римі. 1780 р. переїхав на Сицилію, щоб виконувати лише астрономічні та математичні дослідження (в тому ж році став професором математики в Палермському університеті). У 1787—1788 р. відвідав Париж і Лондон для знайомства з роботою провідних європейських обсерваторій, після чого ініціював створення обсерваторії в Палермо. Вона стала до ладу в 1791 р. Піацці був на чолі цієї обсерваторії до кінця життя (у 1817—1826 роках одночасно очолював обсерваторію в Неаполі).

 

Внесок Джузеппе Піацці в астрономію: відкрив 1 січня 1801 р. перший астероїд (дав йому назву Церера); уклав два зоряних каталоги (у 1803 і 1814 роках) — перший містив координати 6748 зір, другий — 7646 зір). Окрім цього спроектував півтораметрове вертикальне коло (його виготовив в Англії Д. Рамсден), що було встановлене у Палермській обсерваторії.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1000 Піацці.

 

Джузеппе Піацці помер 22 липня 1826 р. у Неаполі.

 

Докладніше про Джузеппе Піацці

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1