Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Піґотт Едвард (27.III.1753 — 27.VI.1825)

 

Pigott 

Англійський астроном Едвард Піґотт народився 27 березня 1753 р. у Лондоні. З дитинства допомагав батькові, аматору астрономії Натаніелу Піґотту, виконувати астрономічні спостереження (у 1769 р. вони разом спостерігали проходження Венери по диску Сонця). З 1781 р. виконував спостереження у власній обсерваторії в Бутамі (Йоркшир), а з 1795 р. — у м. Бат (головне місто графства Сомерсет).

 

Галузь наукових інтересів Едварда Піґотта — змінні зорі. Один з перших (поряд з Джоном Ґудрайком), хто почав систематичні дослідження змінних зір. Відкрив змінність η (ета) Орла (1784), R Північної Корони і R Щита (1785). Уклав (1786) перший каталог змінних зір (12 об’єктів). Відкрив три комети, визначив власні рухи деяких зір, опублікував низку статей про методи спостережень зір з пасажними інструментами.

 

На честь науковця названо астероїд 10220 Піґотт, обсерваторію в США (обсерваторія Ґудрайк—Піґотт).

 

Едвард Піґотт помер 27 червня 1825 р. у Лондоні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1