Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікерінґ Гейвард Вільям (24.XII.1910 — 15.III.2004)

 

Pikerinh Heivard 

Американський фізик і астроном Вільям Гейвард Пікерінґ народився 24 грудня 1910 р. у Веллінгтоні (Нова Зеландія). Здобув (1932) вищу освіту в Каліфорнійськийому технологічному інституті й протягом 1932—1976 рр. працював у ньому (з 1946 р. — професор; у 1954—1976 роках — директор Лабораторії реактивного руху). З 1976 р до 1978 р. очолював Дослідницький інститут Університету бензину й корисних копалин у Саудівській Аравії. З 1978 р. — президент Пікерінґівської науково-дослідної корпорації.

 

Галузь наукових інтересів Вільяма Пікерінґа — дослідження космічного простору з допомогою літальних апаратів. Очолював роботи зі створення перших американських штучних супутників Землі; керував плануванням, розробкою і виконанням американських програм дослідження Місяця та планет з допомогою автоматичних міжпланетних станцій у 1958—1975 роках.

 

Президент Міжнародної астронавтичної федерації (1965—1966). На честь науковця названо гірську вершину (гора Пікерінґа) в Новій Зеландії.

 

Вільям Гейвард Пікерінґ помер 15 березня 2004 р. у м. Ла-Каньяда-Флінтрідж (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1