Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікерінґ Гейвард Вільям (24.XII.1910 — 15.III.2004)

 

Pikerinh Heivard 

Американський фізик і астроном Вільям Гейвард Пікерінґ народився 24 грудня 1910 р. у Веллінгтоні (Нова Зеландія). Здобув (1932) вищу освіту в Каліфорнійськийому технологічному інституті й протягом 1932—1976 рр. працював у ньому (з 1946 р. — професор; у 1954—1976 роках — директор Лабораторії реактивного руху). З 1976 р до 1978 р. очолював Дослідницький інститут Університету бензину й корисних копалин у Саудівській Аравії. З 1978 р. — президент Пікерінґівської науково-дослідної корпорації.

 

Галузь наукових інтересів Вільяма Пікерінґа — дослідження космічного простору з допомогою літальних апаратів. Очолював роботи зі створення перших американських штучних супутників Землі; керував плануванням, розробкою і виконанням американських програм дослідження Місяця та планет з допомогою автоматичних міжпланетних станцій у 1958—1975 роках.

 

Президент Міжнародної астронавтичної федерації (1965—1966). На честь науковця названо гірську вершину (гора Пікерінґа) в Новій Зеландії.

 

Вільям Гейвард Пікерінґ помер 15 березня 2004 р. у м. Ла-Каньяда-Флінтрідж (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1