Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Обсерваторія Рубін несе до публіки всесвіт своїх відкриттів

03 червня 2023

Започатковано першу свого роду єдину освітню та інформаційно-просвітницьку програму з набором інтерактивних онлайн-практик, присвячених Обсерваторії Рубін та її науковим здобуткам.

 

 

Освітня та науково-просвітницька програма Обсерваторії Віри Рубін (Vera C. Rubin Observatory), яку розпочато першого червня поточного року і яку повністю фінансує Національний науковий фонд США, є свідченням того, що велика астрономічна дослідницька установа наступного покоління ще на етапі будівництва готується до поширення інформації про свою роботу. Коли наприкінці 2024 року розпочнуться наукові дослідження, обсерваторія виконуватиме повний огляд південного неба кожні кілька ночей, щоб вивчати темну матерію, темну енергію та мінливий Всесвіт. «Рубін» поділиться інформацією про результати дослідження з громадськістю.

Докладніше:

Виявлено мінливість рентгенівського випромінювання від струменів чорних дір

31 травня 2023

 

Астрономи тільки відносно недавно виявили, що струмені (джети), які йдуть від чорних дір, випромінюють рентгенівські промені. Те, як в цих струменях відбувається прискорення частинок до такого високоенергетичного стану, досі є загадкою. Одна з провідних моделей того, як такі струмені генерують рентгенівське випромінювання, передбачає, що рентгенівське випромінювання струменів буде стабільним протягом тривалого часу (мільйони років). Однак астроном з Мерілендського університету Ейлін Мейер (Eileen Meyer) та її колеги виявили, що рентгенівське випромінювання статистично значущої кількості струменів змінювалося лише протягом кількох років.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікерінґ Гейвард Вільям (24.XII.1910 — 15.III.2004)

 

Pikerinh Heivard 

Американський фізик і астроном Вільям Гейвард Пікерінґ народився 24 грудня 1910 р. у Веллінгтоні (Нова Зеландія). Здобув (1932) вищу освіту в Каліфорнійськийому технологічному інституті й протягом 1932—1976 рр. працював у ньому (з 1946 р. — професор; у 1954—1976 роках — директор Лабораторії реактивного руху). З 1976 р до 1978 р. очолював Дослідницький інститут Університету бензину й корисних копалин у Саудівській Аравії. З 1978 р. — президент Пікерінґівської науково-дослідної корпорації.

 

Галузь наукових інтересів Вільяма Пікерінґа — дослідження космічного простору з допомогою літальних апаратів. Очолював роботи зі створення перших американських штучних супутників Землі; керував плануванням, розробкою і виконанням американських програм дослідження Місяця та планет з допомогою автоматичних міжпланетних станцій у 1958—1975 роках.

 

Президент Міжнародної астронавтичної федерації (1965—1966). На честь науковця названо гірську вершину (гора Пікерінґа) в Новій Зеландії.

 

Вільям Гейвард Пікерінґ помер 15 березня 2004 р. у м. Ла-Каньяда-Флінтрідж (шт. Каліфорнія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1