Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Плана Амедео Антоніо Джованні (6.XI.1781 — 20.I.1864)

 

Plana 

Італійський математик і астроном Джованні Антоніо Амедео Плана народився 6 листопада 1781 р. у м. Вогераю (на півночі Італії). Здобувши (1803) вищу освіту в Політехнічні школі в Парижі, за сприяння Жана Фур’є став професором математики в Артилерійській школі у П’ємонті. У 1811 р., завдяки сприянню Лагранжа, отримав місце на кафедрі астрономії в Туринському університеті — тут він був професором астрономії до кінця життя. Протягом п’ятдесяти років, починаючи з 1813 р., вчений керував астрономічною обсерваторією в Турині.

 

Галузь наукових інтересів Джованні Плана в астрономії — небесна механіка. Розробляв теорію руху Місяця, щоб скласти точні таблиці — результати були опубліковані в Туріні у 1832 р.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Джованні Антоніо Амедео Плана помер 20 січня 1864 р. в Турині (Італія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1