Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Позі Лейд Джозеф (14.V.1908 — 30.XI.1962)

 Pozi

 

Австралійський радіофізик і радіоастроном Джозеф Лейд Позі народився 14 травня 1908 р. у м. Арарат (штат Вікторія). Здобувши (1931) вищу освіту в Мельбурнському університеті, продовжив навчання (1931—1934) в Кембриджському університеті (Англія). Упродовж 1934—1939 рр. працював в Англії в дослідницькій лабораторії електротехнічної компанії «EMI». З 1940 р. — співробітник Радіофізичної лабораторії Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї.

 

Галузь наукових інтересів Джозефа Позі — радіоастрономія. Один з перших радіофізиків, які розпочали радіоастрономічні дослідження після закінчення другої світової війни. Організував (1945) і надалі очолював радіоастрономічні дослідження в Австралії. Вивчав головно радіовипромінювання Сонця (зокрема встановив у 1945 р. зв’язок між потоком радіовипромінювання і активністю плямоутворення). Підтвердив (1946) існування випромінювання сонячної корони в метровому діапазоні довжин хвиль і знайшов, що температура корони становить майже мільйон градусів.

 

На початку 1950-х років виконав (разом з Л.Л. Мак-Кріді і Ф.Ф. Гарднером) дослідження земної іоносфери. Працював у галузі радіоастрономічного приладобудування, зокрема брав участь у створенні 64-метрового радіотелескопа для Радіофізичної лабораторії Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Джозеф Лейд Позі помер 30 листопада 1962 р. в Сіднеї (Австралія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1