Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Позі Лейд Джозеф (14.V.1908 — 30.XI.1962)

 Pozi

 

Австралійський радіофізик і радіоастроном Джозеф Лейд Позі народився 14 травня 1908 р. у м. Арарат (штат Вікторія). Здобувши (1931) вищу освіту в Мельбурнському університеті, продовжив навчання (1931—1934) в Кембриджському університеті (Англія). Упродовж 1934—1939 рр. працював в Англії в дослідницькій лабораторії електротехнічної компанії «EMI». З 1940 р. — співробітник Радіофізичної лабораторії Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї.

 

Галузь наукових інтересів Джозефа Позі — радіоастрономія. Один з перших радіофізиків, які розпочали радіоастрономічні дослідження після закінчення другої світової війни. Організував (1945) і надалі очолював радіоастрономічні дослідження в Австралії. Вивчав головно радіовипромінювання Сонця (зокрема встановив у 1945 р. зв’язок між потоком радіовипромінювання і активністю плямоутворення). Підтвердив (1946) існування випромінювання сонячної корони в метровому діапазоні довжин хвиль і знайшов, що температура корони становить майже мільйон градусів.

 

На початку 1950-х років виконав (разом з Л.Л. Мак-Кріді і Ф.Ф. Гарднером) дослідження земної іоносфери. Працював у галузі радіоастрономічного приладобудування, зокрема брав участь у створенні 64-метрового радіотелескопа для Радіофізичної лабораторії Організації науково-промислових досліджень в Сіднеї.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Джозеф Лейд Позі помер 30 листопада 1962 р. в Сіднеї (Австралія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1