Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пуанкаре Анрі Жюль (29.IV.1854 — 17.VII.1912)

 

Puankare 

Французький математик, фізик, астроном, філософ і теоретик науки Жуль Анрі Пуанкаре народився 29 квітня 1854 р. у Нансі. Здобув вищу освіту в Політехнічній (1875) та Гірничій (1879) школах у Парижі. З 1881 р. викладав у Паризькому університеті (в 1886—1896 роках — професор кафедри математичної фізики, з 1896 р. — професор кафедри математичної астрономії).

 

Внесок Анрі Пуанкаре в астрономію (небесна механіка, космогонія): розвинув і вдосконалив класичні методи вирішення задач, пов’язаних з вивченням збуреного руху небесних тіл; розробив питання про фігури рівноваги гравітуючих рідких мас, що сприяло розвитку уявлень про походження подвійних зір.

 

Президент Паризької академії наук (з 1906) і Французької академії (з 1908).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2021 Пуанкаре.

 

Жуль Анрі Пуанкаре помер 17 липня 1912 р. у Парижі.

 

Докладніше про Анрі Пуанкаре

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1