Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пуанкаре Анрі Жюль (29.IV.1854 — 17.VII.1912)

 

Puankare 

Французький математик, фізик, астроном, філософ і теоретик науки Жуль Анрі Пуанкаре народився 29 квітня 1854 р. у Нансі. Здобув вищу освіту в Політехнічній (1875) та Гірничій (1879) школах у Парижі. З 1881 р. викладав у Паризькому університеті (в 1886—1896 роках — професор кафедри математичної фізики, з 1896 р. — професор кафедри математичної астрономії).

 

Внесок Анрі Пуанкаре в астрономію (небесна механіка, космогонія): розвинув і вдосконалив класичні методи вирішення задач, пов’язаних з вивченням збуреного руху небесних тіл; розробив питання про фігури рівноваги гравітуючих рідких мас, що сприяло розвитку уявлень про походження подвійних зір.

 

Президент Паризької академії наук (з 1906) і Французької академії (з 1908).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2021 Пуанкаре.

 

Жуль Анрі Пуанкаре помер 17 липня 1912 р. у Парижі.

 

Докладніше про Анрі Пуанкаре

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1