Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Райє Пон Антуан Жорж (12.XII.1839 — 14.VI.1906)

 

Raiie 

Французький астроном Жорж Антуан Пон Райє народився 12 грудня 1839 р. у м. Бордо. Став до роботи в Паризькій обсерваторії у 1863 році.

 

Галузь наукових інтересів Жоржа Райє — зоряна спектроскопія. Відкрив (1867) разом з французьким астрономом Ш. Вольфом нестаціонарні зорі нового типу (згодом отримали назву зорі Вольфа—Райє) з дуже високою температурою і світністю, які інтенсивно втрачають речовину з своєї атмосфери.

 

Заснував (1879) обсерваторію Борта (муніципалітет Флуарак поблизу міста Бордо) і був її директором до кінця життя.

 

Жорж Антуан Пон Райє помер 14 червня 1906 р. в Бордо.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1