Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Саакян Гурген Серобович (10.IX.1913 — 26.III.2000)

 

Saakian 

Вірменський астрофізик Гурген Серобович Саакян народився 10 вересня 1913 р. у селі Сарнахпюр. Здобувши (1939) вищу освіту в Єреванському університет, став у ньому до роботи (з 1950 р. — завідувач кафедри теоретичної фізики, протягом 1967—1972 років — декан фізичного факультету). У 1950—1962 рр. працював у Єреванському інституті фізики. У 1962—1970 роках — у Бюраканській астрофізичній обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Гургена Саакяна — теорія надщільних небесних тіл. Уперше (разом з Віктором Амбарцумяном) виконав систематичне дослідження термодинамічних властивостей речовин, густина яких співмірна, або вище ядерної. Побудував моделі зір з виродженого газу баріонів. Запровадив поняття гіперіонних зір.

 

Гурген Серобович Саакян помер 26 березня 2000 р. у м. Єреван (Вірменія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1