Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Саха Мегнад (6.X.1893 — 16.II.1956)

                                                                  

Sakha 

Індійський фізик і астроном Мегнад Саха народився 6 жовтня 1893 р. у Шеораталі, поблизу Дакки (нині Бангладеш). Закінчивши (1915) Калькутський університет, працював у ньому викладачем (1916—1921). Упродовж 1921—1923 і 1938—1955 років — професор Калькутського університету. У 1923—1938 рр. — професор Аллахабадського університету. Засновник Інституту ядерної фізики в Калькутті (1951) і його почесний директор.

 

Галузь наукових інтересів Мегнад Саха — термодинаміка, статистична фізика, астрофізика, теорії розповсюдження радіохвиль, ядерна фізика. У 1920—1921 рр. розробив теорію іонізації атомів, згідно з якою ступінь іонізації і ступінь збудження атомів у зоряних атмосферах є функцією температури і тиску в них. Ця теорія лягла в основу сучасної астрофізики (з’явилась можливість за інтенсивністю спектральних ліній визначати фізичні параметри зоряних атмосфер).

 

Виконав низку робіт з інтерпретації спектра сонячної хромосфери, вивчення механізмів радіовипромінювання Сонця, побудови фізичної теорії сонячної корони.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Мегнад Саха помер 16 лютого 1956 р. у Делі (Індія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1