Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Шарльє Людвіг Вільгельм Карл (1.IV.1862 — 5.XI.1934)

 

Sharlie 

Шведський астроном Карл Вільгельм Людвіг Шарльє народився 1 квітня 1862 р. у м. Естерзунд. Здобув вищу освіту в Уппсальському університеті. Протягом 1884—1887 рр. працював асистентом в Уппсальській обсерваторії. У 1887—1888 роках — доцент Уппсальського університету. Упродовж 1888—1890 рр. був асистентом в Стокгольмській обсерваторії. Протягом 1890—1897 років працював на посаді астронома-спостерігача Уппсальської обсерваторії. У 1897—1927 рр. — професор астрономії і директор обсерваторії Лундського університету.

 

Галузь наукових інтересів Карла Шарльє — небесна механіка, зоряна астрономія, космологія. Розвинув (1908—1922) теорію ієрархічної будови Всесвіту (зорі утворюють скупчення, скупчення — галактику, галактики — метагалактику й т.д.), середня щільність якої зменшується з ростом масштабу, що дозволяє уникнути гравітаційного і фотометричного парадоксів. Застосував статистичні методи до вивчення просторового розподілу зір в Галактиці й рухів зір в околицях Сонця. Розвинув запропоновану Карлом Шварцшильдом теорію еліпсоїдального розподілу швидкостей зір у Галактиці. Виявив існування систематичного зміщення власних рухів зір на всіх галактичних довготах (середня величина зміщення становила приблизно 0,024″ на рік, що могло вказувати на факт обертання Галактики).

 

Вивчав вікові збурення орбіт астероїдів. Розвинув отриманий Жозефом-Луї Лагранжем розв’язок задачі визначення орбіти за трьома спостереженнями і зробив його зручним для практичних обчислень.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 8677 Шарльє.

 

Карл Вільгельм Людвіг Шарльє помер 5 листопада 1934 р. у м. Лунд (Швеція).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1