Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шмідт Отто Юлійович (30.IX.1891 — 7.IX.1956)

 

Shmidt Otto 

Російський радянський математик, геофізик, дослідник Арктики Отто Юлійович Шмідт народився 30 вересня 1891 р. у Могильові (Білорусь). Здобув (1913) вищу освіту в Київському університеті. Протягом 1916—1920 рр. — приват-доцент Київського університету. Далі працював у Москві.

 

Внесок Отто Шмідт в астрономію: запропонував космогонічну теорію утворення Землі згідно з якою планети виникли з газопилової хмари, захопленої Сонцем.

 

На честь науковця (і також його кількох тезок) названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 2108 Отто Шмідт.

 

Отто Юлійович Шмідт помер 7 вересня 1956 р. у Москві (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1