Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи спостерігають пробудження масивної чорної діри в реальному часі

18 червня 2024

 

Наприкінці 2019 року раніше нічим не примітна галактика SDSS1335+0728 раптом почала сяяти яскравіше, ніж будь-коли раніше. Щоб зрозуміти чому, астрономи використали дані спостережень кількох космічних і наземних обсерваторій, зокрема Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), щоб відстежити, як змінюється яскравість галактики. Виконане дослідження дало змогу дійти висновку, що вони є свідками змін, яких раніше не бачили в галактиці — ймовірно, це результат раптового пробудження масивної чорної діри в її ядрі.

Докладніше:

Нове моделювання пояснює, як надмасивні чорні діри виросли так швидко

16 червня 2024

 

Одна з головних наукових цілей обсерваторій наступного покоління (наприклад, космічного телескопа Джеймса Вебба) — спостереження за першими галактиками у Всесвіті — тими, що існували під час Космічного світанку (Cosmic Dawn). В цей період у нашому всесвіті утворилися перші зорі, галактики та чорні діри, приблизно через 50 мільйонів — 1 мільярд років після Великого Вибуху. З’ясувавши, як ці галактики формувалися та еволюціонували протягом найдавніших космологічних періодів, астрономи матимуть повну картину того, як Всесвіт змінювався з часом.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шмідт Отто Юлійович (30.IX.1891 — 7.IX.1956)

 

Shmidt Otto 

Російський радянський математик, геофізик, дослідник Арктики Отто Юлійович Шмідт народився 30 вересня 1891 р. у Могильові (Білорусь). Здобув (1913) вищу освіту в Київському університеті. Протягом 1916—1920 рр. — приват-доцент Київського університету. Далі працював у Москві.

 

Внесок Отто Шмідт в астрономію: запропонував космогонічну теорію утворення Землі згідно з якою планети виникли з газопилової хмари, захопленої Сонцем.

 

На честь науковця (і також його кількох тезок) названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 2108 Отто Шмідт.

 

Отто Юлійович Шмідт помер 7 вересня 1956 р. у Москві (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1