Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Шуберт Теодор Фрідріх (30.X.1758 — 22.X.1825)

 

Shubert 

Німецький і російський математик, астроном, геодезист, популяризатор науки Фрідріх Теодор (Федір Іванович) Шуберт народився 30 жовтня 1758 р. у м. Гельмштадт (Німеччина). Самотужки опанував математику й астрономію. З 1783 р. мешкав у Росії. Спершу працював на посаді ревізора (Ревель), а в 1785 р. став географом при Петербурзькій академії наук (його першою справою на цій посаді було відновлення пошкодженого пожежею Готторпського глобуса). З 1804 р. завідував академічною обсерваторією.

 

Галузь наукових інтересів Фрідриха Шуберта в астрономії — практична астрономія, небесна механіка. Розробляв теорії руху Марса, Місяця, Урану, Церери. Виконав магнітні спостереження за маршрутом Петербург—Казань—Тобольськ—Іркутськ. Вивчав питання морехідної астрономії (ініціював створення морських астрономічних обсерваторій у Миколаєві та Кронштадті).

 

Активно популяризував астрономію (написав кілька підручників і науково-популярних книжок з астрономії). Видавав (1808—1818) календарі «Кишеньковий місяцеслів» і «Морський місяцеслів» для потреб морського флоту, а також редагував (1810—1825) газету St. Petersburger Zeitung (виходила в Санкт-Петербурзі німецькою мовою).

 

Фрідріх Теодор (Федір Іванович) Шубер помер 22 жовтня 1825 р. у м. Санкт-Петербург (Росія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1