Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Сірс Генлі Фредерик (17.V.1873 — 20.VII.1964)

 

Sirs 

Американський астроном Фредерик Генлі Сірс народився 17 травня 1873 р. у м. Кассополіс (шт. Мічиган). Здобувши (1895) освіту в Каліфорнійському університеті, продовжив у ньому (а також у Берліні та Парижі) вивчати астрономію. Упродовж 1901—1909 років очолював обсерваторію університету штату Міссурі. Протягом 1909—1945 рр. — співробітник обсерваторії Маунт-Вілсон (до 1925 р. завідував обчислювальним відділом, а потім був заступником директора).

 

Галузь наукових інтересів Фредерика Сірса — зоряна фотометрія. Встановив фотографічну шкалу величин зір Північного Полярного ряду, яка була запроваджена (1922) Міжнародним астрономічним союзом як стандарт, що визначає міжнародні фотографічну й фотовізуальну системи. Встановив також стандартні величини зір в інших ділянках неба (опублікуваву 1930 р. каталог зоряних величин 67948 зір до 18,5m в 139 майданчиках північного неба). На основі цих даних вивчив розподіл поглинальної речовини в Галактиці. Виконав низку робіт з вивчення змінних зір, обчислення орбіт комет, вимірювання магнітного поля Сонця.

 

У 1929 р. — президент Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Фредерик Генлі Сірс помер 20 липня 1964 р. в Ганолулу (столиця штату Гаваї, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1