Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Сірс Генлі Фредерик (17.V.1873 — 20.VII.1964)

 

Sirs 

Американський астроном Фредерик Генлі Сірс народився 17 травня 1873 р. у м. Кассополіс (шт. Мічиган). Здобувши (1895) освіту в Каліфорнійському університеті, продовжив у ньому (а також у Берліні та Парижі) вивчати астрономію. Упродовж 1901—1909 років очолював обсерваторію університету штату Міссурі. Протягом 1909—1945 рр. — співробітник обсерваторії Маунт-Вілсон (до 1925 р. завідував обчислювальним відділом, а потім був заступником директора).

 

Галузь наукових інтересів Фредерика Сірса — зоряна фотометрія. Встановив фотографічну шкалу величин зір Північного Полярного ряду, яка була запроваджена (1922) Міжнародним астрономічним союзом як стандарт, що визначає міжнародні фотографічну й фотовізуальну системи. Встановив також стандартні величини зір в інших ділянках неба (опублікуваву 1930 р. каталог зоряних величин 67948 зір до 18,5m в 139 майданчиках північного неба). На основі цих даних вивчив розподіл поглинальної речовини в Галактиці. Виконав низку робіт з вивчення змінних зір, обчислення орбіт комет, вимірювання магнітного поля Сонця.

 

У 1929 р. — президент Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Фредерик Генлі Сірс помер 20 липня 1964 р. в Ганолулу (столиця штату Гаваї, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1