Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Сірс Генлі Фредерик (17.V.1873 — 20.VII.1964)

 

Sirs 

Американський астроном Фредерик Генлі Сірс народився 17 травня 1873 р. у м. Кассополіс (шт. Мічиган). Здобувши (1895) освіту в Каліфорнійському університеті, продовжив у ньому (а також у Берліні та Парижі) вивчати астрономію. Упродовж 1901—1909 років очолював обсерваторію університету штату Міссурі. Протягом 1909—1945 рр. — співробітник обсерваторії Маунт-Вілсон (до 1925 р. завідував обчислювальним відділом, а потім був заступником директора).

 

Галузь наукових інтересів Фредерика Сірса — зоряна фотометрія. Встановив фотографічну шкалу величин зір Північного Полярного ряду, яка була запроваджена (1922) Міжнародним астрономічним союзом як стандарт, що визначає міжнародні фотографічну й фотовізуальну системи. Встановив також стандартні величини зір в інших ділянках неба (опублікуваву 1930 р. каталог зоряних величин 67948 зір до 18,5m в 139 майданчиках північного неба). На основі цих даних вивчив розподіл поглинальної речовини в Галактиці. Виконав низку робіт з вивчення змінних зір, обчислення орбіт комет, вимірювання магнітного поля Сонця.

 

У 1929 р. — президент Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Фредерик Генлі Сірс помер 20 липня 1964 р. в Ганолулу (столиця штату Гаваї, США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1