Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Спітцер Лайман (26.VI.1914 — 31.III.1997)

 

Spittzer 

Американський астроном і фізик Лайман Спітцер народився 26 червня 1914 р. в Толідо (шт. Огайо). Здобувши (1935) вищу освіту в Єльському університеті, продовжив навчання в Кембриджському (Англія) і Принстонському університетах. У 1938—1939 рр. працював у Гарвардському університеті. Протягом 1939—1942 років викладав астрономію і фізику в Єльському університеті. У 1946—1947 роках — професор астрономії Єльського університету. З 1947 р. — професор астрономії Принстонського університету і директор університетської обсерваторії. Упродовж 1953—1966 рр. очолював Лабораторію фізики плазми в Принстонському університеті.

 

Галузь наукових інтересів Лаймана Спітцера — зоряна динаміка, міжзоряне середовище, зоряні атмосфери, фізика плазми. Довів неспроможність гіпотези утворення Сонячної системи внаслідок проходження зорі поблизу Сонця (показав, що речовина, яка б відділилась від Сонця, не зможе сконденсуватися й утворити планети). Виконав фундаментальні дослідження з фізики зоряних атмосфер і міжзоряного середовища. Висловив припущення про існування протяжної гарячої «галактичної корони» навколо нашої галактики. Розглянув процеси конденсації речовини в ядрах галактик й утворення щільних ядер, що містять масивні зорі.

 

Був ініціатором створення в США перших орбітальних астрономічних обсерваторій. Виконав низку фундаментальних досліджень з фізики плазми та керованого термоядерного синтезу. Запропонував систему утримання гарячої плазми сильним магнітним полем («стелараторів»).

 

У 1960—1962 роках — президент Американського астрономічного товариства. На честь науковця названо астероїд 2160 Спітцер, космічний телескоп «Спітцер».

 

Лайман Спітцер помер 31 березня 1997 р. у Принстоні (шт. Нью-Джерсі).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1