Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу

20 жовтня 2024

 

Сонячні спалахи — це дивовижна річ, яка має глибокий вплив на те, що астрономи називають «космічною погодою». Ці події змінюються залежно від 11-річного циклу активності Сонця, вивільняючи в космос величезну кількість випромінювання в усьому електромагнітному спектрі (від ультрафіолетового до рентгенівського). Наслідки спалахів земляни спостерігають з незапам’ятних часів, зокрема полярні сяйва у високих широтах, але предметом вивчення та прогнозування вони є лише близько півтора століття. Однак про ці драматичні події науковці ще багато чого не знають.

Докладніше:

Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації

11 жовтня 2024

 

Реіонізація — це критичний період, коли перші зорі та галактики змінили фізичну структуру свого довкілля, а згодом і всього Всесвіту. Загальноприйняті теорії стверджують, що ця епоха закінчилася приблизно через 1 мільярд років після Великого Вибуху. Однак, якщо розрахувати цю віху за допомогою даних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), реіонізація завершилася б принаймні на 350 мільйонів років раніше, ніж очікували досі астрономи. Про це йдеться в новій статті, опублікованій у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Унзельд Йоганнес Отто Альбрехт (20.IV.1905 — 23.IX.1995)

 

Unzeld 

Німецький астроном Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд народився 20 квітня 1905 р. у м. Больгайм. Здобув вищу освіту в Тюбінгенському і Мюнхенському університетах. У 1929 р. — професор фізики й астрофізики Мюнхенського університету. Протягом 1930—1932 років — професор Гамбурзького університету. Упродовж 1932—1973 рр. — професор (з 1973 р. — почесний професор) теоретичної фізики, директор Астрономічного інституту та обсерваторії університету в м. Кіль (1958—1959 рр. — ректор цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Альбрехта Унзельда — теорія зоряних атмосфер. Розвинув теорію зоряних атмосфер. Пояснив (1930) грануляцію сонячної поверхні конвекцією в глибоких шарах атмосфери Сонця. Розробив (1932) метод, що дозволяв визначати інтенсивність слабких фраунгоферових ліній. Обчислив таблиці з допомогою яких можна описувати будову атмосфер Сонця і червоних гігантів. Розглянув теоретичні проблеми, пов’язані з дослідженням хімічного складу атмосфер Сонця і зір. Визначив вміст хімічних елементів у сонячній атмосфері й протуберанцях.

 

Уперше отримав надійні оцінки вмісту елементів в атмосфері гарячої зорі (τ Скорпіона). Виконав низку робіт з радіоастрономії.

 

Редагував журнал Zeitschrift für Astrophysik до його об’єднання (1969) з іншими аналогічними виданнями в журнал Astronomy and Astrophysics.

 

На честь науковця названо астероїд 2842 Унзельд.

 

Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд помер 23 вересня 1995 р.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1