Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Унзельд Йоганнес Отто Альбрехт (20.IV.1905 — 23.IX.1995)

 

Unzeld 

Німецький астроном Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд народився 20 квітня 1905 р. у м. Больгайм. Здобув вищу освіту в Тюбінгенському і Мюнхенському університетах. У 1929 р. — професор фізики й астрофізики Мюнхенського університету. Протягом 1930—1932 років — професор Гамбурзького університету. Упродовж 1932—1973 рр. — професор (з 1973 р. — почесний професор) теоретичної фізики, директор Астрономічного інституту та обсерваторії університету в м. Кіль (1958—1959 рр. — ректор цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Альбрехта Унзельда — теорія зоряних атмосфер. Розвинув теорію зоряних атмосфер. Пояснив (1930) грануляцію сонячної поверхні конвекцією в глибоких шарах атмосфери Сонця. Розробив (1932) метод, що дозволяв визначати інтенсивність слабких фраунгоферових ліній. Обчислив таблиці з допомогою яких можна описувати будову атмосфер Сонця і червоних гігантів. Розглянув теоретичні проблеми, пов’язані з дослідженням хімічного складу атмосфер Сонця і зір. Визначив вміст хімічних елементів у сонячній атмосфері й протуберанцях.

 

Уперше отримав надійні оцінки вмісту елементів в атмосфері гарячої зорі (τ Скорпіона). Виконав низку робіт з радіоастрономії.

 

Редагував журнал Zeitschrift für Astrophysik до його об’єднання (1969) з іншими аналогічними виданнями в журнал Astronomy and Astrophysics.

 

На честь науковця названо астероїд 2842 Унзельд.

 

Альбрехт Отто Йоганнес Унзельд помер 23 вересня 1995 р.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1