Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Астрономи виявили сильні магнітні поля біля чорної діри в центрі Молочного Шляху

27 березня 2024

 

Нове зображення, отримане за допомогою Телескопа горизонту подій (Event Horizon Telescope, EHT), дало змогу виявити сильні та впорядковані магнітні поля, що виходять по спіралі від краю надмасивної чорної діри Стрілець A* (Sgr A*). На новій світлині «монстра», що ховається в серці галактики Молочний Шлях, якого вперше спостерігали у поляризованому світлі, науковці побачили структуру магнітного поля, разюче схожу на аналогічну структуру в чорної діри у центрі галактики M87. Це свідчить про те, що наявність сильного магнітного поля може бути спільною ознакою всіх чорних дір. Виявлена схожість також натякає на існування невидимого струменя (джета) в Sgr A*. Результати дослідження оприлюднені в The Astrophysical Journal Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Юнґ Оґастес Чарлз (15.XII.1834 — 3.I.1908)

 

Yung 

Американський астроном Чарлз Оґастес Юнґ народився 15 грудня 1834 р. у м. Гановер (шт. Нью-Гемпшир). Здобув (1835) вищу освіту в Дартмутському коледжі. Протягом 1857—1866 років — професор математики, фізики та астрономії Вестерн-Резерв коледжу в Гудзоні. У 1866—1877 рр. — професор Дартмутського коледжу. Упродовж 1877—1905 рр. — професор астрономії Принстонського університету.

 

Галузь наукових інтересів Чарлза Юнґа — Сонце. Першим у США почав застосовувати спектральний аналіз для дослідження Сонця і зір. Остаточно встановив (1869) зі спостережень затемнення Сонця реальність існування сонячної корони і показав, що вона має газоподібну природу (до цього корону вважали ореолом, що виникає в атмосфері Землі). Відкрив (1870) обертальний шар в атмосфері Сонця (шар газів над фотосферою, де утворюються лінії поглинання).

 

Спостерігав спектр сонячного спалаху, спектри хромосфери, плям, протуберанців. Спостерігав в спектрі корони яскраву зелену лінію з довжиною хвилі 530,3 нм (її не могли ототожнити з жодним з відомих тоді елементів і тому вважали належною гіпотетичному елементу — легкому газу «коронію»). У 1942 р. Б. Едлен показав, що ця лінія належить 13-кратно іонізованому атому заліза (Fe XIV).

 

Вивчав також спектри комет і спектр Нової Візничого 1891. Виконав кілька астрометричних робіт. Брав участь у багатьох експедиціях для спостереження сонячних затемнень. Спостерігав (1874) у Пекіні проходження Венери по диску Сонця.

 

Автор низки відомих підручників з астрономії та книги «Сонце» (1882), що стала бестселером. На честь науковця названо астероїд 2165 Юнг.

 

Чарлз Оґастес Юнґ помер 3 січня 1908 р. у м. Гановер (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1