Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Занстра Герман (3.XI.1894 — 2.X.1972)

 

Zanstara 

Нідерландський астроном Герман Занстра народився 3 листопада 1894 р. у Скотерланді. Працював упродовж 1929—1938 рр. в Амстердамському університеті. Протягом 1941—1946 рр. викладав фізику в коледжі у Дурбані (Південна Африка). У 1946—1959 роках — професор Амстердамського універстету і директор Астрономічного інституту цього університету.

 

Галузь наукових інтересів — туманності. Створив (1926) теорію фотоіонізації газових туманностей, запропонував метод (названий методом Занстра) визначення температури зорі, що збуджує випромінювання туманності. Запропонував (1950) метод визначення температури сонячної хромосфери. Вивчав зорі Вольфа—Рає, Наднові (як джерела космічних променів). Досліджував розсіювання світла в атмосфері Землі й в оптичних інструментах.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 2945 Занстра.

 

Герман Занстра помер 2 жовтня 1972 р. у м. Гарлем (Нідерланди).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1