Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Александров Юрій Володимирович (20.І.1934 — 24.І.2016)

 

Aleksandrov 

Кандидат фізико-математичних наук, професор Юрій Володимирович Александров народився 20 січня 1934 р. у Херсоні. Здобув вищу освіту (1957) на фізико-математичному факультеті Харківського державного університету імені О.М. Горького. Закінчив (1961) аспірантуру цього ж університету і захистив (1966) кандидатську дисертацію.

 

Працював у 1957—1960 рр. у Харківському автодорожньому інституті, а протягом 1960—1966 років — у Харківському вищому командно-інженерному училищі. З 1966 р. — в Харківському державному університеті імені О.М. Горького. Упродовж 1977—2004 рр. був завідувачем кафедри астрономії фізичного факультету. З 2004 р. по березень 2015 працював професором кафедри астрономії, а з квітня 2015 по січень 2016 р. професор-консультант по кафедрі.

 

Галузь наукових інтересів Ю.В. Александрова — фізика планетних атмосфер (зокрема, Юпітера і Марса), багатовимірна космологія, розробка систем астроорієнтації космічних апаратів, історія і методологія астрономії, методика викладання астрономії.

 

Ю.В. Александров — лауреат премії ім. М.П. Барабашова НАН України, нагороджений золотою медаллю ім. М.В. Келдиша.

 

На честь науковця названо астероїд 18751 Юалександров.

 

Юрій Володимирович Александров помер 24 січня 2016 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1