Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Перше пряме вимірювання відстані до магнітара

19 вересня 2020

 

Астрономи, які використовують «Масив антен з дуже довгою базою» (Very Long Baseline Array, VLBA) Національного наукового фонду, виконали перше пряме геометричне вимірювання відстані до магнітара в нашій галактиці Молочний Шлях. Це може допомогти з’ясувати давню таємницю: чи справді ці об’єкти є джерелом швидких радіосплесків (Fast Radio Bursts, FRB).

Докладніше:

Нові дані від «Габбла» вказують на відсутність певної складової в нинішніх теоріях темної матерії

11 вересня 2020

 

Спостережні дані, отримані за допомогою Космічного телескопа імені Габбла та Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії в Чилі, дали змогу виявити, що теоретичні моделі темної матерії не містять якоїсь важливої складової. Цей невідомий, залишений без уваги теоретиками, елемент може дозволити пояснити несподівано виявлену розбіжність: спостережні дані про концентрацію темної матерії в масивних скупченнях галактик не відповідають теоретичним комп’ютерним моделям її розподілу в таких скупченнях. Нові висновки вказують на те, що деякі незначні концентрації темної матерії спричиняють ефекти лінзи, що в 10 разів сильніші, ніж очікувалося.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Александров Юрій Володимирович (20.І.1934 — 24.І.2016)

 

Aleksandrov 

Кандидат фізико-математичних наук, професор Юрій Володимирович Александров народився 20 січня 1934 р. у Херсоні. Здобув вищу освіту (1957) на фізико-математичному факультеті Харківського державного університету імені О.М. Горького. Закінчив (1961) аспірантуру цього ж університету і захистив (1966) кандидатську дисертацію.

 

Працював у 1957—1960 рр. у Харківському автодорожньому інституті, а протягом 1960—1966 років — у Харківському вищому командно-інженерному училищі. З 1966 р. — в Харківському державному університеті імені О.М. Горького. Упродовж 1977—2004 рр. був завідувачем кафедри астрономії фізичного факультету. З 2004 р. по березень 2015 працював професором кафедри астрономії, а з квітня 2015 по січень 2016 р. професор-консультант по кафедрі.

 

Галузь наукових інтересів Ю.В. Александрова — фізика планетних атмосфер (зокрема, Юпітера і Марса), багатовимірна космологія, розробка систем астроорієнтації космічних апаратів, історія і методологія астрономії, методика викладання астрономії.

 

Ю.В. Александров — лауреат премії ім. М.П. Барабашова НАН України, нагороджений золотою медаллю ім. М.В. Келдиша.

 

На честь науковця названо астероїд 18751 Юалександров.

 

Юрій Володимирович Александров помер 24 січня 2016 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1