Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Александров Юрій Володимирович (20.І.1934 — 24.І.2016)

 

Aleksandrov 

Кандидат фізико-математичних наук, професор Юрій Володимирович Александров народився 20 січня 1934 р. у Херсоні. Здобув вищу освіту (1957) на фізико-математичному факультеті Харківського державного університету імені О.М. Горького. Закінчив (1961) аспірантуру цього ж університету і захистив (1966) кандидатську дисертацію.

 

Працював у 1957—1960 рр. у Харківському автодорожньому інституті, а протягом 1960—1966 років — у Харківському вищому командно-інженерному училищі. З 1966 р. — в Харківському державному університеті імені О.М. Горького. Упродовж 1977—2004 рр. був завідувачем кафедри астрономії фізичного факультету. З 2004 р. по березень 2015 працював професором кафедри астрономії, а з квітня 2015 по січень 2016 р. професор-консультант по кафедрі.

 

Галузь наукових інтересів Ю.В. Александрова — фізика планетних атмосфер (зокрема, Юпітера і Марса), багатовимірна космологія, розробка систем астроорієнтації космічних апаратів, історія і методологія астрономії, методика викладання астрономії.

 

Ю.В. Александров — лауреат премії ім. М.П. Барабашова НАН України, нагороджений золотою медаллю ім. М.В. Келдиша.

 

На честь науковця названо астероїд 18751 Юалександров.

 

Юрій Володимирович Александров помер 24 січня 2016 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1