Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Близька взаємодія понад 10 000 років тому закрутила спіралі в диску поблизу центра Галактики

23 червня 2022

Група дослідників з Китаю, США та Німеччини, серед яких Цичжоу Чжан (Qizhou Zhang) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian), за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) виявила акреційний диск з двома спіральними рукавами навколо молодої зорі поблизу центра галактики Молочний Шлях.

 

 

Диск, можливо, зазнав деформації внаслідок близького зіткнення з об’єктом, що пролетів повз зорю. Це і спричинило утворення спіральних рукавів. Статтю науковців оприлюднив інтернет-журнал Nature Astronomy.

Докладніше:

Астрономи склали мапу ділянки зореутворення в туманності за межами нашої галактики

15 червня 2022

Астрономи оприлюднили складні подробиці ділянки з активним утворенням зір під назвою 30 Золотої Риби, також відомої як туманність Тарантул.

 

 

Для цього науковці виконали нові спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA). На зображенні з високою роздільною здатністю, оприлюдненому Європейською південною обсерваторією (European Southern Observatory, ESO), і для створення якого використовували дані ALMA, ми бачимо туманність у новому світлі. Зокрема тонкі газові хмари, що дають уявлення про те, як масивні зорі «перелаштовують» цей регіон.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Александров Юрій Володимирович (20.І.1934 — 24.І.2016)

 

Aleksandrov 

Кандидат фізико-математичних наук, професор Юрій Володимирович Александров народився 20 січня 1934 р. у Херсоні. Здобув вищу освіту (1957) на фізико-математичному факультеті Харківського державного університету імені О.М. Горького. Закінчив (1961) аспірантуру цього ж університету і захистив (1966) кандидатську дисертацію.

 

Працював у 1957—1960 рр. у Харківському автодорожньому інституті, а протягом 1960—1966 років — у Харківському вищому командно-інженерному училищі. З 1966 р. — в Харківському державному університеті імені О.М. Горького. Упродовж 1977—2004 рр. був завідувачем кафедри астрономії фізичного факультету. З 2004 р. по березень 2015 працював професором кафедри астрономії, а з квітня 2015 по січень 2016 р. професор-консультант по кафедрі.

 

Галузь наукових інтересів Ю.В. Александрова — фізика планетних атмосфер (зокрема, Юпітера і Марса), багатовимірна космологія, розробка систем астроорієнтації космічних апаратів, історія і методологія астрономії, методика викладання астрономії.

 

Ю.В. Александров — лауреат премії ім. М.П. Барабашова НАН України, нагороджений золотою медаллю ім. М.В. Келдиша.

 

На честь науковця названо астероїд 18751 Юалександров.

 

Юрій Володимирович Александров помер 24 січня 2016 р. у Харкові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1