Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу

20 жовтня 2024

 

Сонячні спалахи — це дивовижна річ, яка має глибокий вплив на те, що астрономи називають «космічною погодою». Ці події змінюються залежно від 11-річного циклу активності Сонця, вивільняючи в космос величезну кількість випромінювання в усьому електромагнітному спектрі (від ультрафіолетового до рентгенівського). Наслідки спалахів земляни спостерігають з незапам’ятних часів, зокрема полярні сяйва у високих широтах, але предметом вивчення та прогнозування вони є лише близько півтора століття. Однак про ці драматичні події науковці ще багато чого не знають.

Докладніше:

Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації

11 жовтня 2024

 

Реіонізація — це критичний період, коли перші зорі та галактики змінили фізичну структуру свого довкілля, а згодом і всього Всесвіту. Загальноприйняті теорії стверджують, що ця епоха закінчилася приблизно через 1 мільярд років після Великого Вибуху. Однак, якщо розрахувати цю віху за допомогою даних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), реіонізація завершилася б принаймні на 350 мільйонів років раніше, ніж очікували досі астрономи. Про це йдеться в новій статті, опублікованій у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Діварі Микола Борисович (26.09.1921 — 17.01.1993)

 

Divari

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Борисович Діварі народився 26 вересня 1921 р. у с. Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області. Здобувши (1945) вищу освіту в Одеському державному університеті, став до роботи на посаді старшого лаборанта кафедри астрономії. Протягом 1946—1951 років — молодший науковий співробітник Інституту астрономії і фізики АН Казахської РСР у м. Алма-Ата. Влітку 1951 р. повернувся в Одесу — став працювати (протягом 1962—1991 рр. — завідувач кафедри вищої математики) в Одеському політехнічному інституті.

 

Галузь наукових інтересів М.Б. Діварі — зодіакальне світло й міжпланетний пил. Виконував електрофотометричні спостереження зодіакального світла й світіння нічного неба. Організував спостереження присмерків методом електрофотометрії та поляриметрії. Створив електрофотометр для виконання різних атмосферно-оптичних досліджень. Розробив математичний метод розв’язку оберененої задачі теорії присмерків.

 

Автор книги «Зодиакальный свет» (1964). Був головою міжнародної асоціації зодіакального світла.

 

На честь науковця названо астероїд 7882 Діварі.

 

Микола Борисович Діварі помер 17 січня 1993 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1