Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Діварі Микола Борисович (26.09.1921 — 17.01.1993)

 

Divari

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Борисович Діварі народився 26 вересня 1921 р. у с. Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області. Здобувши (1945) вищу освіту в Одеському державному університеті, став до роботи на посаді старшого лаборанта кафедри астрономії. Протягом 1946—1951 років — молодший науковий співробітник Інституту астрономії і фізики АН Казахської РСР у м. Алма-Ата. Влітку 1951 р. повернувся в Одесу — став працювати (протягом 1962—1991 рр. — завідувач кафедри вищої математики) в Одеському політехнічному інституті.

 

Галузь наукових інтересів М.Б. Діварі — зодіакальне світло й міжпланетний пил. Виконував електрофотометричні спостереження зодіакального світла й світіння нічного неба. Організував спостереження присмерків методом електрофотометрії та поляриметрії. Створив електрофотометр для виконання різних атмосферно-оптичних досліджень. Розробив математичний метод розв’язку оберененої задачі теорії присмерків.

 

Автор книги «Зодиакальный свет» (1964). Був головою міжнародної асоціації зодіакального світла.

 

На честь науковця названо астероїд 7882 Діварі.

 

Микола Борисович Діварі помер 17 січня 1993 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1