Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Діварі Микола Борисович (26.09.1921 — 17.01.1993)

 

Divari

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Борисович Діварі народився 26 вересня 1921 р. у с. Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області. Здобувши (1945) вищу освіту в Одеському державному університеті, став до роботи на посаді старшого лаборанта кафедри астрономії. Протягом 1946—1951 років — молодший науковий співробітник Інституту астрономії і фізики АН Казахської РСР у м. Алма-Ата. Влітку 1951 р. повернувся в Одесу — став працювати (протягом 1962—1991 рр. — завідувач кафедри вищої математики) в Одеському політехнічному інституті.

 

Галузь наукових інтересів М.Б. Діварі — зодіакальне світло й міжпланетний пил. Виконував електрофотометричні спостереження зодіакального світла й світіння нічного неба. Організував спостереження присмерків методом електрофотометрії та поляриметрії. Створив електрофотометр для виконання різних атмосферно-оптичних досліджень. Розробив математичний метод розв’язку оберененої задачі теорії присмерків.

 

Автор книги «Зодиакальный свет» (1964). Був головою міжнародної асоціації зодіакального світла.

 

На честь науковця названо астероїд 7882 Діварі.

 

Микола Борисович Діварі помер 17 січня 1993 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1