Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дрофа Василь Кирилович (20.III.1922 — 19.VIII.1987)

 

Drofa

 

Кандидат фізико-математичних наук, доцент Василь Кирилович Дрофа народився 20 березня 1922 р. у с. Успенка Буринського району Сумської області. Здобувши (1951) вищу освіту на фізичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, навчався (до 1954 р.) в аспірантурі при університеті, а далі працював у ньому. В 1954—1957 рр. — старший науковий співробітник Київської астрономічної обсерваторії (КАО). Упродовж 1957—1961 років — завідувач відділу астрометрії КАО. З 1961 р. — в.о. доцента, доцент кафедри астрономії (у 1981—1983 рр. — завідувач кафедри) фізичного факультету.

 

Галузь наукових інтересів В.К. Дрофи — астрометрія. Виконував дослідження зі створення каталогів яскравих і слабких зір.

 

Співавтор трьох монографій — «Рельеф краевой зоны Луны» (1962), «Каталог положений слабых звезд в системе ПФКСЗ» (1964), «Каталог 3839 ярких звезд в системе FK4» (1974).

 

Василь Кирилович Дрофа помер 19 серпня 1987 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1