Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Головній астрономічній обсерваторії НАН України — 80 років

14 липня 2024

17 липня 2024 року виповнюється 80 років від часу заснування Головної астрономічної обсерваторії (ГАО) Національної академії наук України.

 

 

Зусиллями кількох поколінь астрономів ГАО перетворилась у відому наукову установу, яка має висококваліфіковані кадри та займає провідне місце з різних напрямів астрономії. Обсерваторія має тісні наукові зв’язки з багатьма астрономічними закладами України та світу. Вона була ініціатором і учасником міжнародних програм і проєктів, зокрема створення Каталогу фундаментальних слабких зір та фотографічного огляду неба, спостереження комети Галлея, визначення варіацій глобальних характеристик Сонця, а також брала участь у підготовці та здійсненні космічних проєктів ВЕГА, ФОБОС, КОРОНАС та інших.

 

З нагоди ювілею в ГАО 1517 липня поточного року відбудеться Міжнародна наукова конференція «Головна астрономічна обсерваторія НАН України — від 1944 р. і надалі. Вплив міжнародної співпраці».

 

За інф. з сайту ГАО НАН України підготував Іван Крячко

Чорну діру середньої маси виявлено в наймасивнішому кулястому скупченні Молочного Шляху

11 липня 2024

Вивчивши понад 500 зображень, отриманих за допомогою Космічного телескопа імені Габбла, астрономи знайшли докази існування чорної діри з масою 20 000 сонячних мас у центрі Омега Кентавра, кулястого скупчення, яке лежить в сузір’ї Кентавра на відстані 5430 парсек (17 710 світлових років) від Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дроздов Сергій Вікторович (24.XI.1902 — 27.IV.1976)

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Вікторович Дроздов народився 24 листопада 1902 р. у Петербурзі (Росія). Здобувши (1931) вищу освіту в Ленінградському університеті, став працювати як обчислювач в Пулковській обсерваторії. У грудні 1931 року був арештований і згодом засуджений за «зраду Батьківщині». До 1934 р. відбував покарання на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу. Далі працював на будівництві каналу Москва—Волга, інженером-топографом в організації «Воркутпечбуд» (Полярний Урал). Упродовж 1939—1957 рр. — науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії АН УРСР та викладач Полтавського педагогічного інституту. Потім  перейшов за конкурсом у Новгородський державний педагогічний інститут на посаду професора астрономії.

 

Галузь наукових інтересів С.В. Дроздова — визначення точних значень схилень для зір зенітної зони Полтави. Застосував оригінальну методику аналізу результатів тривалих спостережень, виконаних за допомогою зеніт-телескопа Цейса Полтавської обсерваторії.

 

Ініціатор видання «Короткого астрономічного календаря» (нині Астрономічний календар є виданням Головної астрономічної обсерваторії НАН України). Склав (разом з викладачем астрономії Ленінградського військово-морського підготовчого училища С.І. Селешниковим) «Скорочений астрономічний календар на 1945 рік», але його не було опубліковано. Уперше короткий астрономічний календар вийшов на 1948 р.

 

Сергій Вікторович Дроздов помер 27 квітня 1976 р. у Ленінграді (нині Санкт-Петербуог, Росія). Його поховано на кладовищі в Пулковській обсерваторії.

 

Докладніше про Сергія Дроздова:

К. М. Ненахова. С.В. Дроздов — засновник «Астрономічного календаря»

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1