Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Дроздов Сергій Вікторович (24.XI.1902 — 27.IV.1976)

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Вікторович Дроздов народився 24 листопада 1902 р. у Петербурзі (Росія). Здобувши (1931) вищу освіту в Ленінградському університеті, став працювати як обчислювач в Пулковській обсерваторії. У грудні 1931 року був арештований і згодом засуджений за «зраду Батьківщині». До 1934 р. відбував покарання на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу. Далі працював на будівництві каналу Москва—Волга, інженером-топографом в організації «Воркутпечбуд» (Полярний Урал). Упродовж 1939—1957 рр. — науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії АН УРСР та викладач Полтавського педагогічного інституту. Потім  перейшов за конкурсом у Новгородський державний педагогічний інститут на посаду професора астрономії.

 

Галузь наукових інтересів С.В. Дроздова — визначення точних значень схилень для зір зенітної зони Полтави. Застосував оригінальну методику аналізу результатів тривалих спостережень, виконаних за допомогою зеніт-телескопа Цейса Полтавської обсерваторії.

 

Ініціатор видання «Короткого астрономічного календаря» (нині Астрономічний календар є виданням Головної астрономічної обсерваторії НАН України). Склав (разом з викладачем астрономії Ленінградського військово-морського підготовчого училища С.І. Селешниковим) «Скорочений астрономічний календар на 1945 рік», але його не було опубліковано. Уперше короткий астрономічний календар вийшов на 1948 р.

 

Сергій Вікторович Дроздов помер 27 квітня 1976 р. у Ленінграді (нині Санкт-Петербуог, Росія). Його поховано на кладовищі в Пулковській обсерваторії.

 

Докладніше про Сергія Дроздова:

К. М. Ненахова. С.В. Дроздов — засновник «Астрономічного календаря»

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1