Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Дроздов Сергій Вікторович (24.XI.1902 — 27.IV.1976)

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Вікторович Дроздов народився 24 листопада 1902 р. у Петербурзі (Росія). Здобувши (1931) вищу освіту в Ленінградському університеті, став працювати як обчислювач в Пулковській обсерваторії. У грудні 1931 року був арештований і згодом засуджений за «зраду Батьківщині». До 1934 р. відбував покарання на будівництві Біломорсько-Балтійського каналу. Далі працював на будівництві каналу Москва—Волга, інженером-топографом в організації «Воркутпечбуд» (Полярний Урал). Упродовж 1939—1957 рр. — науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії АН УРСР та викладач Полтавського педагогічного інституту. Потім  перейшов за конкурсом у Новгородський державний педагогічний інститут на посаду професора астрономії.

 

Галузь наукових інтересів С.В. Дроздова — визначення точних значень схилень для зір зенітної зони Полтави. Застосував оригінальну методику аналізу результатів тривалих спостережень, виконаних за допомогою зеніт-телескопа Цейса Полтавської обсерваторії.

 

Ініціатор видання «Короткого астрономічного календаря» (нині Астрономічний календар є виданням Головної астрономічної обсерваторії НАН України). Склав (разом з викладачем астрономії Ленінградського військово-морського підготовчого училища С.І. Селешниковим) «Скорочений астрономічний календар на 1945 рік», але його не було опубліковано. Уперше короткий астрономічний календар вийшов на 1948 р.

 

Сергій Вікторович Дроздов помер 27 квітня 1976 р. у Ленінграді (нині Санкт-Петербуог, Росія). Його поховано на кладовищі в Пулковській обсерваторії.

 

Докладніше про Сергія Дроздова:

К. М. Ненахова. С.В. Дроздов — засновник «Астрономічного календаря»

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1