Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Диченко Михайло Петрович (27.І.1863 — 4.XII.1932)

 

 

Михайло Петрович Диченко народився 27 січня 1863 р. у с. Будаївці (нині в межах м. Боярка) Києво-Святошинського району Київської області. Здобувши (1891) вищу освіту в Київському університеті, упродовж 1891—1898 рр. працював у Пулковській обсерваторії. З 1898 року — в Київській астрономічній обсерваторії (у 1920—1922 роках — її завідувач).

 

Галузь наукових інтересів М.П. Диченка — астрометрія. Виконував спостереження на меридіанному колі, на підставі яких складено каталоги (зокрема, каталог 640 зодіакальних зір) положень і власних рухів зір.

 

Михайло Петрович Диченко помер 4 грудня 1932 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1