Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нарешті! Астрономи починають бачити перші галактики

26 вересня 2023

 

Одна з головних наукових цілей космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) — це спостереження за епохою, коли, як вважають астрономи, виникли перші галактики, щоб зрозуміти подробиці їх формування, еволюції та складу. Телескоп, з кожним глибоким поглядом у минуле, б’є, здається, власний рекорд з виявлення найдальшої галактики, яку коли-небудь бачили. Тому стали з’являтися наукові публікації про ранній Всесвіт, бо астрономи нарешті починають отримувати від JWST достатньо даних для його глибшого розуміння.

Докладніше:

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ейгенсон Моріс Семенович (21.І.1906 — 15.VIII.1962)

 

Eihenson 

Доктор фізико-математичних наук, професор Моріс Семенович Ейгенсон народився 21 січня 1906 р. у Катеринославі (нині м. Дніпро). Здобувши (1927) вищу освіту в Ленінградському університеті й закінчивши навчання в аспірантурі, став у ньому до роботи викладачем. Також працював (1934—1953) у Пулковській обсерваторії (завідувач відділу фізики Сонця протягом 1938—1951 років). З 1937 по 1951 р. — голова Сонячної комісії Астрономічної ради АН СРСР, керівник мережі Служби Сонця в Радянському Союзі. З 1953 р. — професор Львівського університету і директор (1953—1959) астрономічної обсерваторії цього університету.

 

Галузь наукових інтересів М.С. Ейгенсона — позагалактична астрономія, космологія, сонячна активність. Першим виявив наявність в усіх спіральних галактиках речовини, що поглинає світло. Знайшов докази існування темної матерії між галактиками.

 

Запропонував нові індекси сонячної активності, разом з учнями виявив віковий сонячний цикл (знайшов його прояви в деяких геофізичних явищах).

 

Під його керівництвом створено (1948) монографію «Сонячна активність та її земні прояви». Автор книжки «Нариси фізико-географічних проявів сонячної активності» (1957) і монографії «Позагалактична астрономія» (1960).

 

Моріс Семенович Ейгенсон помер 15 серпня 1962 р. у Львові.

 

Докладніше про Моріса Ейгенсона

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1