Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Телескоп NICER дав змогу виміряти розміри нейтронних зір з високою точністю

18 квітня 2021

 

Матерія всередині нейтронних зір, щільних залишків після вибуху масивних зір, перебуває в найбільш незвичному стані, який можуть виміряти науковці. Тепер завдяки даним, отриманим за допомогою рентгенівського телескопа «Зонд для дослідження внутрішньої будови нейтронних зір» (Neutron star Interior Composition Explorer, NICER), який встановлено на Міжнародній космічній станції, вчені виявили: ця таємнича речовина стискається не так сильно, ніж передбачали деякі фізики.

Докладніше:

У далеких галактиках, що зливаються, виявлено подвійні надмасивні чорні діри

09 квітня 2021

 

За допомогою Космічного телескопа імені Габбла і космічного зонда «Гея» астрономи відкрили дві пари квазарів у далекому Всесвіті, що лежать близько один біля одного. Подальші спостереження методом спектроскопії, виконані на телескопі Джеміні північ (Gemini North), дали змогу побачити окремо кожен квазар в одній з цих далеких пар. Відстань між квазарами найменша, ніж в будь-якій іншій парі квазарів, виявлених так далеко від Землі. Це відкриття є вагомим доказом існування подвійних надмасивних чорних дір, а також важливим з огляду на розумінням злиття галактик у ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фоґель Роберт Пилипович (01.III.1859 — 27.II.1920)

 

Fogel 

Доктор астрономії, професор Роберт Пилипович Фоґель народився 1 березня 1859 р. у м. Ржищів (нині Київської області). Здобувши (1886) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Київського університету, був затверджений університетським стипендіатом для підготовки на звання професора. У 1891—1893 рр. перебував на стажуванні в зарубіжних обсерваторіях (Рим, Мілан, Париж, Потсдам) з метою ознайомлення і набуття навичок з астрофізики. З 1894 р. — астроном-спостерігач Київської астрономічної обсерваторії (КАО) і професор (1899) кафедри астрономії. У 1901—1920 роках — директор КАО.

 

Галузь наукових інтересів Р.П. Фогеля — теоретична астрономія. Розвинув і доповнив класичні методи визначення орбіт планет і комет.

 

Автор підручників для вищої школи «Курс сферичної астрономії» (1910), «Основи теоретичної астрономії» (1913), «Описова астрономія» (1909, 1919).

 

Роберт Пилипович Фоґель помер 27 лютого 1920 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1