Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фоґель Роберт Пилипович (01.III.1859 — 27.II.1920)

 

Fogel 

Доктор астрономії, професор Роберт Пилипович Фоґель народився 1 березня 1859 р. у м. Ржищів (нині Київської області). Здобувши (1886) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Київського університету, був затверджений університетським стипендіатом для підготовки на звання професора. У 1891—1893 рр. перебував на стажуванні в зарубіжних обсерваторіях (Рим, Мілан, Париж, Потсдам) з метою ознайомлення і набуття навичок з астрофізики. З 1894 р. — астроном-спостерігач Київської астрономічної обсерваторії (КАО) і професор (1899) кафедри астрономії. У 1901—1920 роках — директор КАО.

 

Галузь наукових інтересів Р.П. Фогеля — теоретична астрономія. Розвинув і доповнив класичні методи визначення орбіт планет і комет.

 

Автор підручників для вищої школи «Курс сферичної астрономії» (1910), «Основи теоретичної астрономії» (1913), «Описова астрономія» (1909, 1919).

 

Роберт Пилипович Фоґель помер 27 лютого 1920 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1