Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гордон Яків Юхимович (09.III.1912 — 05.V.1978)

 

Hordon

 

Кандидат фізико-математичних наук Яків Юхимович Гордон народився 9 березня 1912 р. у м. Новгород-Сіверський Чернігівської області. Здобувши (1938) вищу освіту на геодезичному факультеті Харківського інженерно-будівельного інституту, навчався в аспірантурі Пулковської обсерваторії. Протягом 1941—1946 рр. перебував у лавах Радянської армії (учасник Другої світової війни). З 1947 р. — молодший науковий співробітник Пулковської обсерваторії. Упродовж 1951—1978 років був завідувачем Миколаївським відділенням (нині Миколаївська астрономічна обсерваторія) ГАО АН СРСР (Пулковська обсерваторія).

 

Галузь наукових інтересів Я.Ю. Гордона — астрометрія. Виконував дослідження з визначення координат слабких зір.

 

Яків Юхимович Гордон помер 5 травня 1978 р. у Миколаєві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1