Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Комаров Микола Сергійович (16.VI.1938 — 03.VIII.2003)

 

Komarov 

Доктор фізико-математичних наук, професор Микола Сергійович Комаров народився 16 червня 1938 р. у м. Сестрорецьк (нині в складі Курортного району Санкт-Петербурга, Росія). Здобувши (1960) вищу освіту в Одеському державному університеті, працював у його Астрономічній обсерваторії (до 1964 р. — аспірант, науковий співробітник, у 1968—1969 рр. завідувач відділу астрофізики, з 1970 р. — відділу астроспектроскопії).

 

Галузь наукових інтересів М.С. Комарова — фундаментальна фотометрія і спектроскопія, фізика холодних зір-гігантів. Разом з В.А. Позигуном першим (1966) в СРСР виконав електроспектрофотометричні спостереження зір в ближньому інфрачервоному діапазоні довжин хвиль з метою вивчення розподілу енергії у зоряних спектрах. На основі цих спостережень було укладено каталог «Спектрофотометрия звезд в диапазоне 550—900 нм». Керував створенням і був співавтором «Фотометрического и спектрального каталога ярких звезд» (1979).

 

Автор монографії «Холодные звезды-гиганты» (2000). В останні роки життя читав лекції для широкого загалу в Одеському планетарії.

 

Микола Сергійович Комаров помер 3 серпня 2003 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1