Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Король Олексій Костянтинович (4.ІІІ.1913 — 1977)

 

Korol 

Доктор фізико-математичних наук Олексій Костянтинович Король народився 4 березня 1913 р. у Києві. Здобувши (1936) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Київського університету, навчався в аспірантурі при університетській Астрономічній обсерваторії. Учасник бойових дій (1941—1944 рр.) Другої світової війни. З 1945 р. працював у Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) АН УРСР.

 

Галузь наукових інтересів О.К. Короля — небесна механіка, астрометрія. Разом з групою співробітників установив, відрегулював і дослідив (1950—1952) один з перших інструментів обсерваторії — вертикальний круг конструкції Ваншаффа. Перший результат наукової роботи, виконаної за даними спостережень на цьому телескопі, — каталог схилень 588 слабких зір.

 

Керував (1954—1965) великою колективною роботою з визначення в єдиній системі абсолютних схилень яскравих і слабких фундаментальних зір. Її результати опублікував у низці статей та в монографії «Склонения ярких и слабых фундаментальных звезд в единой системе» (1969).

 

За завданням Астроради АН СРСР організував (1957) станцію для оптичних спостережень штучних супутників Землі в Голосієві.

 

Активно популяризував астрономічні знання: охоче листувався з аматорами астрономії, писав популярні статті, виступав з лекціями перед киянами та мешканцями багатьох інших куточків України.

 

Олексій Костянтинович Король помер 10 березня 1977 р. у Києві.

 

Докладніше про Олексія Короля:

О. О. Король. Король Олексій Костянтинович Король (до 75-річчя з дня народження)

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1