Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Крамер Юхим Наумович (18.IX.1920 — 12.II.2002)

 

Kramer 

Доктор фізико-математичних наук, професор Юхим Наумович Крамер народився 18 вересня 1920 р. у с. Янівка (нині селище Іванівка Одеської області). Навчаючись (з 1935 р.) в машинобудівному технікумі, брав участь в роботі астрономічного гуртка Одеської обсерваторії, яким керував К.Д. Покровський. Вищу освіту здобув (1949) на фізико-математичному факультеті Одеського державного університету. Протягом 1949—1950 рр. працював в астрофізичній лабораторії Туркменської філії Фізико-технічного інституту АН СРСР. Упродовж 1951—1994 років — співробітник Астрономічної обсерваторії (з 1956 р. – завідувач відділу астрофізики, у 1966—1992 роках очолював відділ вивчення метеорів і комет) та викладач (доцент, професор (з 1975 р.) кафедри астрономії) Одеського університету.

 

Галузь наукових інтересів Ю.Н. Крамера — метеори. Удосконалив конструкцію метеорного патруля з автоматичною реєстрацією моменту прольоту метеора. Один з авторів методу зйомки метеорів з миттєвою експозицією. Брав участь в розробці теорії руху малих міжпланетних тіл під впливом гравітаційних збурень від планет і радіаційних ефектів.

 

Автор і співавтор монографії «Кометні радіанти і зв’язок метеорних потоків з кометами» (1953) «Методика та деякі результати фотографічних досліджень метеорів» (1963), « Метеорна матерія в атмосфері Землі й білясонячному космічному просторі» (1983).

 

З 1994 р. мешкав у США.

 

Юхим Наумович Крамер помер 12 лютого 2002 р. в США.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1