Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Курочка Лев Миколайович (18.IX.1934 — 25.VIII.2014)

 

Kurochka 

Доктор фізико-математичних наук Лев Миколайович Курочка народився 18 вересня 1934 р. у м. Звенигородка Черкаської області. Здобувши (1957) вищу освіту на фізичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, працював упродовж 1958—2002 рр. в Астрономічній обсерваторії цього університету (молодший, старший, провідний науковий співробітник, завідувач відділу фізики сонячних спалахів).

 

Галузь наукових інтересів Л.М. Курочки — активні сонячні утворення, діагностика сонячної плазми. Вивчав сонячні спалахи. Виявив за результатами спостережень у короні Сонця субтелескопічні неоднорідності з високою густиною плазми. Розробляв методи діагностики таких неоднорідностей.

 

Лев Миколайович Курочка помер 25 серпня 2014 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1