Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Логвиненко Олександр Олексійович (25.VII.1936 — 28.III.2007)

 

Lohvynenko 

Кандидат фізико-математичних наук, доцент Олександр Олексійович Логвиненко народився 25 липня 1936 р. у с. Товмач Шполянського району (нині Черкаська область). Здобувши (1959) вищу освіту в Львівському університеті, став до роботи в Астрономічній обсерваторії цього університету. Упродовж 1960—1969 років був начальником станції оптичних спостережень штучних супутників Землі. У 1969—1977 рр. — доцент кафедри загальної фізики. Протягом 1977—2002 років — директор Астрономічної обсерваторії Лвівського університету. З 2002 р. був старшим науковим співробітником обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів О.О. Логвиненка — спостереження штучних супутників Землі (ШСЗ). Удосконалював методику й техніку для візуальних, фотографічних, фотоелектричних і лазерних спостережень таких супутників. Керував спорудженням станції лазерних спостережень ШСЗ Львівської астрономічної обсерваторії в Брюховичах.

 

Олександр Олексійович Логвиненко помер 28 березня 2007 р. у Львові.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1