Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Манджос Андрій Володимирович (24.XI.1942 — 9.V.1997)

 

 

Доктор фізико-математичних наук Андрій Володимирович Манджос народився 24 листопада 1942 р. в Житомирі. Здобувши (1965) вищу освіту в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка, став до роботи в Астрономічній обсерваторії цього ж університету (з 1987 р. — завідувач відділу астрофізики та фізики Сонця).

 

Галузь наукових інтересів А.В. Манджоса — застосування загальної теорії відносності в астрономії, гравітаційні лінзи, поширення електромагнітних випромінювань у гравітаційних полях. Виконав дослідження з питань космологічного впливу на острівні системи у Всесвіті. Вивчав анізотропію у розподілі галактик та їх скупчень, проблему гравітаційного лінзування. Отримав вагомі результати при дослідженні процесів мікролінзування в позагалактичних системах.

 

Андрій Володимирович Манджос помер 9 травня 1997 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1