Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Міжзоряна комета 3І/Atlas змінила склад після наближення до Сонця

18 квітня 2026
Телескоп Subaru спостерігав міжзоряну комету 3I/ATLAS 7 січня 2026 року (UT), після того як вона здійснила  наближення до Сонця. Спостерігаючи кольори в комі навколо комети, астрономи могли оцінити співвідношення вуглекислого газу до води. Це співвідношення значно нижче, ніж те, що було зроблено з попередніх спостережень космічних телескопів. Ці результати свідчать, що хімія коми змінюється з часом і дають підказки щодо структури комети 3I/ATLAS.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

П’ясковський Дмитро Володимирович (17.VIII.1891 — 18.III.1970)

 

 

Професор Дмитро Володимирович П’ясковський народився 17 серпня 1891 р. у Києві. Здобувши (1916) вищу освіту на математичному відділенні фізико-математичного факультету Новоросійського університету (нині Одеський національний університет імені І.І. Мечникова), був залишений на кафедрі астрономії та геодезії для підготовки до професорського звання. У 1919 р. — асистент кафедри астрономії та геодезії Новоросійського університету. Протягом 1920—1931 рр. — співробітник (молодший астроном, старший астроном, заступник директора з наукової роботи) Одеській астрономічній обсерваторії. У 1931—1944 роках працював у Державному астрономічному інституті ім. П.К. Штернберга в Москві. Упродовж 1944—1953 рр. — завідувач астрометричним відділом Астрономічної обсерваторії Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Водночас у 1945—1962 рр. — професор кафедри астрономії цього університету.

 

Галузь наукових інтересів Д.В. П’ясковського — гравіметрія, геодезія, астрометрія. Зокрема виконував спостереження астероїдів з допомогою меридіанного кола в Київській астрономічній обсерваторії.

 

Автор підручника «Курс сферической астрономии» (1964) та першого докладного дослідження з історії астрономії у Київському університеті.

 

Був активним популяризатором астрономії. Упродовж 1948—1970 рр. — голова Київського відділення Всесоюзного астрономо-геодезичного товариства.

 

Дмитро Володимирович П’ясковський помер 18 березня 1970 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1