Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Земля — екзопланета для інопланетян. Це те, що вони побачать

22 серпня 2019

Дослідження екзопланет значно просунулося уперед за останні десять років. За цей час було виявлено більшість із понад 4000 відомих нині екзопланет. Водночас науковці стали переходити від простого виявлення до встановлення характеристик цих об’єктів. Ба більше, інструменти нового покоління дають змогу виконувати дослідження, які уможливлять виявлення нового про поверхні та атмосфери екзопланет.

Докладніше:

Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

02 серпня 2019

 

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

 

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Покровський Костянтин Доримедонтович (23.V.1868 — 5.XI.1944)

 

Pokrovskyi 

Член-кореспондент АН СРСР, професор Костянтин Доримедонтович Покровський народився 11 травня 1868 р. у Нижньому Новгороді. Здобувши (1891) вищу освіту в Московському університеті, став до роботи на посаді позаштатного асистент Астрономічної обсерваторії цього університету. Водночас (1890—1895) завідував невеликою приватною обсерваторією Ф. Швабе. З 1895 р. — астроном-спостерігач в обсерваторії (з 1908 р. — її директор) Юр’ївського університету (нині Тартуський університет, Естонія). Протягом 1916—1918 рр. — ректор Пермського університету, а в 1919—1920 рр. — викладач Томського університету. З вересня 1920 р. — старший астроном Пулковської обсерваторії (у 1930—1932 рр. — заступник директора). Упродовж 1934—1944 рр. — директор Астрономічної обсерваторії Одеського університету (водночас у 1937—1938 рр. був деканом фізико-математичного факультету). У травні 1944 р. заарештований за обвинуваченням у зраді Батьківщині (реабілітований у 1991 році).

 

Галузь наукових інтересів К.Д. Покровського — комети. За його знімками у 1913 р. Г.М. Нєуймін першим в Російській імперії відкрив комету. Розробив методи небесної механіки для визначення орбіт хмарних утворень у хвостах комет.

 

Був активним педагогом (викладав астрономію в різних навчальних закладах) і популяризатором астрономічних знань. Читав науково-популярні лекції в багатьох містах країни. Автор книжки «Путеводитель по небу: Практическое руководство к астрономическим наблюдениям невооруженным глазом и малой трубой» (перше видання у 1894 р.), підручників з космографії для середньої та підручника з практичної астрономії для вищої освіти.

 

З 1940 р. — голова комісії із створення планетаріїв в Україні при АН УРСР.

 

Костянтин Доримедонтович Покровський помер у тюрмі 5 листопада 1944 р. в Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1