Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Савченко Костянтин Миколайович (27.XII.1910 — 29.XI.1956)

 

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Костянтин Миколайович Савченко народився 27 грудня 1910 р. в Херсоні. Здобувши (1931) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Херсонського інституту народної освіти, далі навчався в аспірантурі Харківського університету. Протягом 1934—1940 рр. — старший науковий співробітник Харківської астрономічної обсерваторії і доцент Харківського університету. Водночас у 1938—1940 роках викладає курс загальної астрономії в Херсонському педагогічному інституті. Під час фашистської окупації перебував у Херсоні (до листопада 1943 р.), а потім в Одесі. З осені 1944 р. до початку 1945 р., а також у 1950—1956 рр. — завідувач кафедри астрономії Одеського державного університету. Протягом 1944—1956 рр. також завідувач відділом теоретичної астрономії Одеської астрономічної обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів К.М. Савченка — небесна механіка, космогонія. Вивчав обертання небесних тіл зі змінною масою. Виконував теоретичні дослідження в галузі небесної механіки з метою обґрунтування космогонічної гіпотези Канта.

 

Автор монографії «Очерки по небесной механике» і підручника українською мовою «Курс небесної механіки» (роботи не були опубліковані).

 

Костянтин Миколайович Савченко помер 29 листопада 1956 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1