Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Савченко Костянтин Миколайович (27.XII.1910 — 29.XI.1956)

 

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Костянтин Миколайович Савченко народився 27 грудня 1910 р. в Херсоні. Здобувши (1931) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Херсонського інституту народної освіти, далі навчався в аспірантурі Харківського університету. Протягом 1934—1940 рр. — старший науковий співробітник Харківської астрономічної обсерваторії і доцент Харківського університету. Водночас у 1938—1940 роках викладає курс загальної астрономії в Херсонському педагогічному інституті. Під час фашистської окупації перебував у Херсоні (до листопада 1943 р.), а потім в Одесі. З осені 1944 р. до початку 1945 р., а також у 1950—1956 рр. — завідувач кафедри астрономії Одеського державного університету. Протягом 1944—1956 рр. також завідувач відділом теоретичної астрономії Одеської астрономічної обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів К.М. Савченка — небесна механіка, космогонія. Вивчав обертання небесних тіл зі змінною масою. Виконував теоретичні дослідження в галузі небесної механіки з метою обґрунтування космогонічної гіпотези Канта.

 

Автор монографії «Очерки по небесной механике» і підручника українською мовою «Курс небесної механіки» (роботи не були опубліковані).

 

Костянтин Миколайович Савченко помер 29 листопада 1956 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1