Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Тельнюк-Адамчук Володимир Володимирович (4.XI.1936 — 17.XII.2003)

 

Доктор фізико-математичних наук Володимир Володимирович Тельнюк-Адамчук народився 4 листопада 1936 р. у с. Іскрівка Якимівського району Запорізької області. Вищу освіту здобув у Київському політехнічному інституті (1958) та на механіко-математичному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка (1965). З 1962 р. — співробітник Астрономічній обсерваторії Київського університету (завідувач відділом короткострокових прогнозів сонячних спалахів, завідувач відділом астрометрії, директор обсерваторії у 1987—2001 рр., провідний науковий співробітник).

 

Галузь наукових інтересів В.В. Тельнюка-Адамчука — фундаментальна астрометрія. Уклав на основі меридіанних спостережень Фабриціуса зведений каталог положень та власних рухів 520 близькополюсних зір. Розробив (разом з науковцями Інституту прикладної астрономії Російської академії наук) програму CONFOR для зв’язку оптичної та радіоінтерферометричної небесних систем відліку.

 

Автор і співавтор п’яти монографій. Співавтор (разом з І.А. Климишиним) Шкільного астрономічного довідника (1990).

 

Один з організаторів Української астрономічної асоціації (віце-президент асоціації у 1991—2001 роках). Лауреат (1995) премії НАН України імені М. П. Барабашова. Заслужений діяч освіти України (1999).

 

Володимир Володимирович Тельнюк-Адамчук помер 17 грудня 2003 р. у Києві.

 

Докладніше про Володимира Тельнюка-Адамчука

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1