Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Цап Теодор Теодорович (29.III.1930 — 20.I.2011)

 

Tsap Teodor 

Доктор фізико-математичних наук Теодор Теодорович Цап народився 29 березня 1930 р. у с. Залужжя (нині Рогатинський район Івано-Франківської області). Здобувши (1954) вищу освіту на фізичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, став до роботи у Кримській астрофізичній обсерваторії (у лабораторії фізики Сонця пройшов шлях від молодшого до провідного наукового співробітника).

 

Галузь наукових інтересів Т.Т. Цапа — фізика Сонця. Досліджував зв’язок магнітних полів з різними утвореннями в атмосфері Сонця. Разом з А.Б. Сєверним і В.А. Котовим виявив (1985) глобальні пульсації Сонця, що дозволило розвинути новий напрямок в астрономії — геліосейсмологію.

 

Теодор Теодорович Цап помер 20 січня 2011 р. у селищі Наукове (Крим).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1