Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Дослідження пов’язує чорні діри з темною енергією

29 жовтня 2024

 

Майже 14 мільярдів років тому, на самому початку Великого Вибуху, таємнича енергія спонукала до експоненціального розширення Всесвіту, що зароджувався, і породила всю відому матерію. Так принаймні слідує із широко визнаної теорії інфляції (інфляційної космології).

 

Ця стародавня енергія мала головні риси темної енергії сучасного Всесвіту, яка досі є найбільшою загадкою щонайменше за одним об’єктивним стандартом: вона становить більшість — приблизно 70% — Всесвіту, але науковці не знають точно, що це так.

Докладніше:

Телескоп Gemini North захопив архіпелаг галактик, заплутаний у павутині темної матерії

24 жовтня 2024

Через сторіччя після того, як астрономи довели існування галактик за межами Молочного Шляху, величезні скупчення галактик відчиняють вікна до сучасних космічних питань.

 

 

100 років тому Едвін Габбл здобув переконливі докази існування інших галактик далеко за межами Молочного Шляху. Зображення, вміщене на початку цієї замітки, отримано за допомогою телескопа «Джеміні-Північ» (Gemini North), який разом зі своїм близнюком «Джеміні-Південь» становлять Міжнародну обсерваторію «Джеміні» (International Gemini Observatory). Нею керує Національна дослідницька лабораторія оптичної та інфрачервоної астрономії (National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory, NOIRLab) національного наукового фонду (National Science Foundation, NSF) США. Світлина показує частину величезного скупчення Персея, демонструючи його «острівні Всесвіти» у разючих подробицях. Спостереження за цими об’єктами дають змогу проливати світло не тільки на їхні індивідуальні характеристики, але й на такі космічні таємниці, як темна матерія.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Циммерман Герман Карлович (1.I.1896 1896 — 1.I.1981)

 

Tsymerman Herman

 

Доктор фізико-математичних наук, професор Герман Карлович Циммерман народився 1 січня 1896 р. у Севастополі. 1915 р. став до роботи обчислювача в Миколаївській астрономічній обсерваторії (тоді Миколаївська філія Пулковської обсерваторії). Вищу освіту здобув (1922) у Миколаївському інституту народної освіти. На початку вересня 1943 р., рятуючи сім’ю від фашистів, перейшов у Полтаву, де працював на посаді старшого наукового співробітника Полтавської гравіметричної обсерваторії. З 1945 р. — старший науковий співробітник Миколаївської обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Г.К. Циммермана — астрометрія. Виконував упродовж майже 50 років спостереження на вертикальному колі Репсольда. Спостерігав зорі, а також Сонце, Місяць і планет Сонячної системи. Уклав чотири абсолютних каталоги схилень фундаментальних зір.

 

Відомий педагог — викладав математику й фізику майже упродовж 65 р. у різних навчальних закладах Миколаєва.

 

Герман Карлович Циммерман помер 1 січня 1981 р. у Миколаєві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1