Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Всехсвятський Сергій Костянтинович (20.VI.1905 — 06.X.1984)

 

Vsekhsviatskyi 

Доктор фізико-математичних наук, професор Сергій Костянтинович Всехсвятський народився 20 червня 1905 р. у Москві. Здобув (1925) вищу освіту в Московському університеті. Протягом 1924—1935 рр. — науковий співробітник Астрофізичного інституту (тепер Державний астрономічний інститут імені П.К. Штернберга). У 1935—1939 рр. — співробітник, а згодом заступник директора Пулковської астрономічної обсерваторії (Росія). У 1939—1981 рр.— професор, завідувач кафедри астрономії і директор (до 1953 р.) Астрономічної обсерваторії Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка.

 

Галузь наукових інтересів С.К. Всехсвятського — фізика комет, Сонця та сонячної активності, космогонія. Розвинув (1932) гіпотезу Лагранжа про викиди комет й інших малих тіл з поверхонь планет та їхніх супутників. Довів швидку дезінтеграцію періодичних комет. Виявив на підставі вивчення сонячної корони під час затемнень існування протяжних коронарних потоків (названі пізніше «сонячним вітром»). Розробив (1955) разом з учнями теорію динамічної корони Сонця.

 

Опублікував (1958—1974) фундаментальну працю «Фізичні характеристики комет». Висловив (1960) гіпотезу про існування кільця навколо Юпітера (у 1979 р. його виявив космічний апарат «Вояджер-1»).

 

Був активним популяризатором астрономічних знань. Ініціатор створення (1952) Київського планетарію.

 

Лауреат (1974) премії Академії наук СРСР імені Ф.О. Бредихіна. На честь науковця названо астероїд 2721 Всехсвятський.

 

Сергій Костянтинович Всехсвятський помер 6 жовтня 1984 р. в Києві.

 

Докладніше про Сергія Всехсвятського: 

Конопльова В. П. Сергій Костянтинович Всехсвятський. До 80-річчя з дня народження

Андрієнко Д. П., Зосимович І. Д. Видатний український астроном С.К. Всехсвятський і його наукова школа

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1