Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Чорну діру виявлено в зоряному скупченні за межами нашої галактики

11 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) астрономи виявили чорну діру зоряної маси за межами Молочного Шляху, спостерігаючи те, як вона впливає на рух сусідньої з нею зорі. Такий метод виявлення було застосовано вперше для пошуків чорної діри за межами нашої галактики. Він може стати основним для пошуку прихованих чорних дір в Молочному Шляху та найближчих галактиках, а також допомогти пролити світло на те, як відбувається формування і еволюція цих таємничих об’єктів.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Антропний принцип (грец. ánthropós — людина) — природничо-науковий принцип, згідно з яким існування життя залежить від найзагальніших фізичних властвостей Всесвіту. Або інакше: наявність життя у Всесвіті накладає на його фізичні властивості низку сильних обмежень (Всесвіт не може бути іншим, ніж він є, оскільки існуємо ми).

 

Розрізняють слабкий (життя у Всесвіті виникає тоді, коли для цьогоє умови) і сильний (Всесвіт має бути таким, щоб в ньому на певному етапі еволюції міг з’явитися розумний спостерігач) антропний принцип. Ставлення до антропного принципу в науковому світі неоднозначне. Для одних науковців він відкриває шлях до ідеї Мультиверса, натомість інші не вважають його науковим і вбачають у ньому натяк на існування Бога.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1