Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір

30 листопада 2021

За допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) виявлено найближчу до Землі пару надмасивних чорних дір, які коли-небудь спостерігали астрономи. Відстань між цими об’єктами також набагато менша, ніж в будь-якої іншої, відомої нині, паринадмасивних чорних дір. Зрештою вони зіллються в одну гігантську чорну діру.

Докладніше:

Нове світло на процеси, що стоять за сонячними виверженнями

17 листопада 2021

Нові дослідження сильних магнітних полів, що утворюються всередині Сонця і спричиняють сильні виверження речовини з його поверхні, можуть допомогти передбачати сонячні спалахи.

 

Математики і астрофізики з Великобританії та Італії всебічно змоделювали появу скручених магнітних полів у сонячній атмосфері та перевірили свої моделі за допомогою спостережень. Це стало проривом для розуміння процесу, внаслідок якого відбуваються сонячні спалахи. Статтю науковців оприлюднив журнал Nature Communications.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Астроблема (грец. astér — зоря, bléma — рана) — дуже давній і сильно зруйнований ударний кратер, який виник під час зіткнень метеороїдних, кометних і астероїдних тіл з поверхнями планет і їхніх супутників.

 

Сліди від давніх (вік — мільйони років) космічних катастроф у вигляді кратерів і залишків їх є на планетах земної групи та їхніх супутниках, а також на астероїдах. Багато А. знайдено на Землі, особливо завдяки космічним спостереженням. Упродовж тривалого часу А. найкраще зберігаються на кристалічних щитах. На Українському кристалічному щиті виявлені та вивчені низка А.: Іллінецька біля с. Іллінці на Вінниччині (діаметр 5 км), біля с. Оболонь на Полтавщині (діаметр 20 км), біля с. Зелений Гай на Кіровоградщині (діаметр 1,5 км). Усі вони мають вік понад 100 млн років.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1