Астрометрія (грец. ástron — зоря, métron — міра) — найдавніший розділ астрономії, метою якого є визначення точних положень світил на небесній сфері та змін цих положень із часом (так званих власних рухів), вивчення обертання Землі, вимірювання часу, створення системи астрономічних сталих.
Останні новини
Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах
Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.
Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів
27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.
Інші новини
- Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці
- CERN бере участь у пошуку темних фотонів
- Одне з найяскравіших зображень космосу — спільні зусилля двох космічних телескопів
- Торік найяскравіший за всю історію космічний спалах збурив атмосферу Землі
- Телескоп «Близнюк-Північ» розкриває формування щільної карликової галактики «Викопна»