Головна послідовність — спадна смуга на діаграмі Герцшпрунга—Рессела, на якій лежить основна частина зір (від гарячих і яскравих угорі діаграми до холодних і тьмяних унизу) нашого Всесвіту на сучасному етапі еволюції. Фізичні умови цих зір стабільні (в їхніх надрах відбуваються термоядерні реакції «горіння» водню), а тому перебування зорі на Г. п. — найтриваліший етап її еволюції.
Останні новини
Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці
Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.
Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.
Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових
Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.
Інші новини
- Виявлено магнітне поле дуже далекої галактики
- Телескопи Європейської південної обсерваторії допомогли розгадати одну із загадок пульсарів
- Новий тип зір — це ключ до таємниці походження магнетарів
- Чи залежать технологічні цивілізації від атмосферного кисню?
- Нова комп’ютерна симуляція розкриває бурхливу внутрішню будову масивних зір