Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи вперше докладно відстежили грануляцію на поверхні зорі R Золотої Риби

11 вересня 2024

 

Вперше астрономи зробили знімки не схожої на Сонце зорі з такою деталізацією, що вдалося відстежити рух на її поверхні утворень газу, які вибухають. Зображення зорі R Doradus (Золотої Риби) отримано в липні та серпні 2023 р. за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), телескопа, співвласником якого є Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO). На них видно величезні гарячі бульбашки газ, у 75 разів більші Сонця, що з’являються на поверхні та занурюються назад у надра зорі швидше, ніж очікувалося.

Докладніше:

Величезне злиття: дослідження виявило докази походження надмасивної чорної діри в центрі Галактики

07 вересня 2024

 

Походження надмасивних чорних дір, маса яких у мільйон разів перевищує масу Сонця і які містяться в центрі більшості галактик, залишається однією з найбільших космічних таємниць.

 

Тепер дослідники з Центру астрофізики Невади (NCfA) при Університеті Невади в Лас-Веґасі (UniversityofNevada, LasVegas; UNLV) виявили переконливі докази того, що надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики Молочний Шлях, відома як Стрілець A* (SgrA*), ймовірно, є результатом космічного злиття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Населення Галактикизорі й інші об’єкти розподілені, з огляду на їхні положення та рухи в Галактиці, на два основні класи — населення І і ІІ типу. Населення І типу концентрується до площини Галактики й утворює плоску складову (підсистему), населення II типу заповнює близький до сферичного об’єм навколо центра Галактики, утворюючи її сферичну складову.

 

Типовими представниками населення І типу є розсіяні зоряні скупчення, гарячі зорі-гіганти й надгіганти, довгоперіодичні цефеїди. До населення ІІ типу належать кулясті зоряні скупчення, червоні карлики, короткоперіодичні цефеїди тощо. Зорі плоскої складової — молоді, адже там зореутворення триває дотепер, а населення сферичної складової, навпаки, старе, збереглося з часів утворення Галактики.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1