Присмерки — інтервал часу після заходу (вечірні П.) і перед сходом (ранкові П.) Сонця, коли розсіяне у верхніх шарах атмосфери сонячне світло створює певну місцеву освітленість і підсвічує тло неба. Розрізняють громадянські, навігаційні й астрономічні присмерки. Перші закінчуються (уранці починаються), коли висота центра диска Сонця дорівнює -6°. Для навігаційних П. ця величина становить -12°, а для астрономічних П. — -18°. Моменти початку й кінця присмерків наводять в астрономічних щорічниках та астрономічних календарях.
Останні новини
Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон
22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Інші новини
- Швидкість обертання Урана визначено з безпрецедентною точністю
- Крок до життя на Марсі? Лишайники пережили симуляцію умов на Марсі
- Телескоп Дж. Вебб вперше зафіксував полярні сяйва на Нептуні
- В одній з найвіддаленіших відомих галактик виявлено кисень
- Астрономи знайшли потенційний новий клас крижаних міжзоряних об'єктів